Medal of Honor: Allied Assault – Battle of the Bocage gameplayPo výtečně odvedené práci na Omaze dostáváme další speciální úkol. Pod vedením kapitána Ramsee se vydáváme do hloubi nepřátelského území zničit nepříjemnou obrannou linii, která značně komplikuje život útočícím spojencům. Pomocí džípu se dostáváme až ke stavení malé farmy, jíž se právě chystáme vyčistit. Na popud svého velitele tedy vcházíme dovnitř domku a likvidujeme jeho veškeré osazenstvo. Nejprve se postaráme o odpor v přízemí a následně projdeme i místnosti v patře. Ve chvíli, kdy padne poslední německý voják, tak se vydá Ramsey k doposud zamčeným dveřím, za nimiž jsou zabarikádováni dva příslušníci výsadkářů. Jeden z nich se nás snaží varovat před všudypřítomnými odstřelovači, avšak než stihne dokončit větu, tak schytává přesně mířenou kulku. To je signál blížícího se útoku. Přesouváme se proto k oknu, abychom se postarali o přibližující se šiky nepřátel. Při troše štěstí se nám podaří všechny zastavit na prostranství před domem. Ovšem je nutné počítat i s možným průnikem do domu, kdy se budeme muset přesunout do přízemí a o tyto jedince se postarat.

Hned poté nás Ramsey povolává k hlavnímu vchodu, kde náš džíp dostal zásah a po krátkém prolétnutí vzduchem skončil jako plápolající hromada plechů. Bez váhání se chopíme kulometu a postaráme se o všechny přibíhající vojáky. No, nedá se nic dělat, další postup budeme muset absolvovat pěšky. Společně s kapitánem, respektive i přeživším výsadkářem se dáváme cestou vpravo kolem vraků vojenské techniky. Průběžně budeme narážet na skupinky Němců, o něž se je zapotřebí postarat. Tímto stylem se dostaneme k dalšímu rozcestí. Při snaze vyrazit rovně hodně rychle narazíme na odezvu děla. Hned je nám jasné, že tudy v tento okamžik nelze projít. Nejprve je zapotřebí někde získat vysílačku, jíž by jsme si mohli povolat leteckou posilu. Vydáme se cestou vlevo. Ta nás dovede ke stavení, proti němuž se ve stáji usadila další hlídka.

Pokud se nám nepodařilo dostat kulometčíka dřív, než se chopil svého kvéru, je nejlepší chvíli počkat, než bude muset přebít a teprve poté se o něj bezpečně postarat. Zlikvidováním celé této německé hlídky přebírá iniciativu Ramsey a kontaktuje výsadkáře ukrývajícího se v domě. Od něho se dozvíme o vysílačce, jíž u sebe má jeden člen jeho skupiny. Jediným problémem je fakt, že ho před nějakou dobou dostal odstřelovač. Dostáváme tedy rozkaz se o něho postarat. Jako nejsnadnější volbou se jeví vyrazit do patra domku a skrz okno se nejprve postarat o odstřelovače ve věžičce a vzápětí ještě o trojici vojáků na tomto prostranství. V zeleni jsou celkem špatně vidět a nechat si jejich likvidaci až po přesunu na toto prostranství, znamená několik zbytečných zásahů, než se nám podaří vůbec rozkoukat, odkud přišli.

Je proto mnohem lepší nejprve provést čistku, než si k tělům padlých spojenců dojdeme pro vysílačku. To je okamžik, kdy ke stavení doráží německé posily. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se prostřílet zpět k rozcestí, kde zaměříme na dělo dalekohled (7) a označíme ho jako cíl pro letectvo. Nyní již stačí jen chvíli počkat, než nad našimi hlavami proletí letoun, jenž se o dělo postará. Máme tak volnou cestu. Teda alespoň na okamžik. Zanedlouho se totiž dostáváme pod palbu dalšího děla. Při snaze povolat opětovně nálet se však shledáváme s nepříjemnou komplikací. Toto dělo se nachází v dostřelu protileteckého kanónu, o nějž se je potřeba postarat před přivoláním letectva. Chtě nechtě zatáčíme vlevo, čímž se dostáváme na prostranství s bunkrem.

Opatrně se vypořádáme s kulometčíkem a následně zamíříme k protileteckému kanónu za bunkrem. Pomocí výbušniny se o něj postaráme. To je nejspíše i chvíle, kdy ve scénáři není počítáno s doprovodem spojenců, na něž jsme narazili cestou. Jak si jinak vysvětlit, že se sebevražedně zastaví v dosahu výbuchu. Tak či onak musíme pokračovat. Nejprve je potřeba odrazit přibíhající vojáky. K tomu ideálně poslouží kulomet v bunkru. Následně již stačí jen dojít zpět k rozcestí a pomocí dalekohledu povolat letectvo. Zničením druhého děla máme volný přístup k okopu po pravé straně.