Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green – The theatre gameplayDivadlo, ještě nedávno bezpečným místem pro přeživší se během okamžiku stalo jatky. Bezbranní civilisté se stali lovnou zvěří a všudypřítomná smrt na nás dýchne hned po vstupu do haly. No, nedá se nic dělat, musíme se začít opět pořádně ohánět ve snaze o vlastní přežití. Prvotním úkolem je zajištění vstupní haly, za což jsme odměněni získáním M16. Ta se bude náramně hodit při další čistce divadla. Naším cílem je jej kompletně vyčistit od všech nemrtvých. Vydáme se tedy provést očistu chodeb. V jedné s kanceláří můžeme narazit na rádio, ovšem po událostech posledního vysílání nás vůbec ani nepřekvapuje hrobové ticho. Zřejmě jsme na vše zůstali úplně sami.

Během postupu chodbami divadla nesmíme zapomenout zaskočit na balkony. I na nich narazíme na hladové nemrtvé lačnící po naší krvi. A rozhodně se vyplatí si dávat pozor na záda, jelikož různé díry ve stropech jsou dost zákeřné, když jimi mrtvák propadne do našich zad. To dokáže být značně nepříjemným překvapením, když jej nečekáme. Chodby nás nakonec dovedou mezi sedačky obecenstva. I zde provedeme nutnou čistku, čímž se dostáváme k poslednímu bodu na našem seznamu. Tím se stává zabezpečení zákulisí. Do něj se však v tuto chvíli nemáme šanci dostat.
Jedinou přístupovou cestou se stává jeviště, jenž je zahaleno oponou. Nedá se tedy nic dělat a vydáme se zpět do nejvyššího patra, kde před vstupem na balkón najdeme dveře do zázemí kulisáků. U okna na nás viditelně pomrkává ovládací panel opony, takže jej přepneme, načež se nám naskytne pohled na trojici herců okusující svého nebohého kolegu. Poslední fáze čistky může začít. Od relativního bezpečí pevných stěn historické budovy nás dělí již jen likvidace několika nemrtvých. Pak si na okamžik můžeme konečně trochu zdřímnout.