Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green – The doctor gameplayCesta za záchranou neznámého pokračuje. V tuto chvíli se je zapotřebí protáhnout nemocničními chodbami, na nichž se to neživými jenom hemží. V recepci dostáváme příležitost najít nějaké ty prášky a střelivo a již se vrháme vstříc nebezpečí. Jelikož jsou chodby občas zablokované, musíme si vypomoci drobnými výlety přes pokoje. A v nich v plné nahotě vidíme následky této apokalypsy.

Krvavé stopy na každém rohu, smrt a beznaděj. Krom neznámého v patře, jsme jediný, kdo toto peklo přežil. Obezřetně tedy postupujeme chodbami, přičemž se nebráníme prohledávání pokojů. Kolikrát v nich najdeme na stolku položenou tolik potřebnou munici či pár pilulek k doplnění zdraví. Při tomto postupu naštěstí nenarážíme na žádnou záludnost, takže zanedlouho dorazíme na příjem. Tento prostor je pro nás důležitý schodištěm do prvního patra.

Hned jsme o kousek blíže k záchraně zoufalého doktora. Ten zůstal uvězněn v bezpečnostní místnosti společně s mrtvým vojákem. To je značně deprimující, když víte, že se může každým okamžikem proměnit a nemáte sebemenší způsob, jak tomu zabránit. Doktor je tak plně závislý na našem úspěchu. Musíme se dostat do sklepení k ovládání proudu. Jen tak se dá dostat přes elektronický zámek.

Než však budeme moci zamířit dolů, potřebujeme získat bezpečnostní kartu od dveří schodiště. V tom nám naštěstí doktor může drobet vypomoci otevřením dveří do kancelářského komplexu. Ty prohledáme a krom spousty užitečných věcí najdeme v nejzazší kanceláři v šuplíku stolu potřebnou kartu. S tou se vracíme ke schodišti, po němž seběhneme dolů. Pokud by náhodou někdo přehlédl, tak se pod schodištěm povalují prášky. Trocha té vzpruhy před vykopnutím dveří sklepení.