Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green – The docks gameplayJaké je to příjemné probuzení, když při pohledu na ulici vidíme Otisův tahač. Konečně máme adekvátní prostředek k přepravě do bezpečí. Na Otisovu radu míříme do přístavu. Nejbezpečnější cestou z města je využití člunu. A s tím se nedá nic jiného, než souhlasit. Kde je nejmenší pravděpodobnost narazit na mrtváky, než na vodě? Vydáváme se tedy najít vhodný člun k snad poslednímu útěku před všudypřítomnou smrtí. Naším prvotním úkolem je doprovodit Otise do prostoru přístavu. Nic náročného, jen za sebou necháme pár chodců s prostřelenou hlavou.

K naší smůle máme cestu k dokům odříznutou. Je proto záhodno improvizovat a vytvořit si praktický můstek s kontejneru. Vyrazíme tedy dveřmi před námi do skladiště, v němž v patře najdeme ovládání jeřábu. V okamžiku, kdy přemisťujeme kontejner, dostáváme opětovně za úkol zajistit Otisovu bezpečnost. Popadneme tedy sniperku a pošleme olověný dárek každému nemrtvému, co se pod námi objeví. Tím zajistíme Otisovi volný průchod ke člunu. Znamení, abychom se přesunuli za ním.

K naší smůle je však tento člun pro nás nepoužitelný, takže se musíme přesunout k tomu vedlejšímu. A světe div se, ani tentokrát se nepoštěstilo. Popojdeme tedy ještě o kousek po tomto molu k třetímu člunu. A ani na potřetí nám štěstěna není nakloněna. Nedá se nic dělat, zamíříme směrem k poslednímu člunu doufajíc v trochu toho štěstí. Přeci jen by to byl pech neuspět, když už jsme došli takhle daleko.