Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green – City of the living gameplayOpět sami parkujeme člun u mola nedaleko místa probíhající evakuace. A rozhodně hodláme být součástí konvoje k zřejmě poslednímu bezpečnému místu na planetě. Než se tak stane, tak však musíme ještě překonat několik uliček plných nemrtvých. Ti v plné míře využívají každé příležitosti se nám dostat na kobylku. Netrvá dlouho, než dojdeme do slepé uličky. Ta se na okamžik stává pastí, jelikož se za námi zavírají vrata, jimiž jsme prošli a dveře zatlučené prkny nemáme šanci svépomocí rozbít. Musíme tak odrazit útok mrtváků a vyčkat až se prkny jeden z nich probourá k nám.

V dalším putování se protáhneme domem na terasu před mostem. Přímo proti nám jsou v tuto chvíli odstavená vozidla konvoje vyčkávající spuštění mostu. A jak jinak, je tato špinavá práce na nás. Nejprve je však zapotřebí obnovit přívod energie. Za tímto účelem zamíříme do skladiště proti nám. To nás dovede ke generátoru, jenž stiskem pojistek nahodíme. Tím si však odřízneme cestu, jíž jsme přišli. Přeci jen voda a elekřina nejsou zrovna kámoši a my jejich kombinaci nehodláme testovat. Naštěstí spuštění generátoru otvírá vrata před námi. Následující chodbou se dostaneme až k vratům z haly. Ty si je však již potřeba ručně otevřít.

V tuto chvíli máme již nejhorší za sebou. K dokončení úkolu nás schází již jen dojít k mostu, vedle něhož stojí budova s ovládacím panelem. K němu skrz budovu dojdeme a aktivujeme spuštění mostu. Konečně máme hotovo. K dokonalosti stačí jen seskočit z terasy od ovládání a dojít k autu s těžkým kulometem. Krycí palba se při transportu hodí vždycky, zvláště když zamořené město plánují opustit i nemrtvý.