Half-Life – Residue processing gameplay

Ze šachty odpadního kanálu seskočíme do soutěsky, jenž nás dovede k nádrži ventilace. Na její vrchol sice vede žebřík, ale jak rychle zjistíme, na vrcholu je neprůchozí dekl. Nejprve tak musíme pootočit kolem u paty nádrže a posléze rychle vylézt nahoru a skočit na klesající plošinu. Pokud by to náhodou někdo nestihl načasovat nejlépe, je záhodno skok nejprve směrovat na výstupek světla a poté teprve skočit na plošinu. Ta když klesne až na dno, tak nám zpřístupní větračku do místnosti s kádí radioaktivního materiálu. Zde narazíme na sekuriťáka, žádajícího o pomoc. Vyrazíme tedy za ním, což však nemá příliš dlouhého trvání. Hned v následující chodbě se náš doprovod stává obětí hladového emzáka. No škoda, aspoň že nám po něm zůstala jeho pistole a nepokračujeme jen s páčidlem v ruce. Když projdeme přilehlé chodby, tak si můžeme doplnit zdraví a energii obleku. Dál nás to však neposune. Potřebné dveře jsou zamčená a jediný člověk, co nám je mohl zpřístupnit, právě prochází trávicím traktem.

Chtě nechtě se musíme vrátit k nádrži s odpadem, přes níž po kusech bordelu přeskáčeme k potrubí na druhé straně. To nás dovádí do další místnosti s káděmi. V těch v pravidelných intervalech klesají a stoupají písty. Stačí si tak naplánovat vhodnou trasu a přeskákat na druhý konec k trubce. Po té se jak jinak přesuneme do již třetí místnosti s káděmi. Protentokrát je zapotřebí využít ramena míchačky k překonání kádě. V navazujícím skladě si pobereme v bednách nějaký ten proviant, než se necháme pásem vyvézt vzhůru k vodní nádrži. Nyní nás čeká trochu toho plavání, kdy střídavě opouštíme kanál, abychom se vyhnuli nějakému tomu drtiči. Takto se dostaneme až do prostoru s trojicí jezdících pásů.

Zde je potřeba upřednostnit trochu té invence. Nejprve najdeme panel s trojicí pák a přepnutím té prostřední usměrníme pohyb pasů. To nám otevírá prostor se po nich svést požadovaným směrem. Naší další zastávkou bude kancelář ochranky naproti. Zde krom nalezení tolik potřebné zbraně najdeme zejména ovládání lisů. Stiskem tlačítka je na okamžik zastavíme. Takže v okamžiku, kdy se potkává dvojice drapáků v horní pozici, stiskneme tlačítko a urychleně pod nimi podběhneme. Pohyblivý pás nás zanedlouho doveze k další várce drtičů.

Nejprve proběhneme kolem trojice výsuvných tyčí, abychom následně čelili ještě třem lisům. U nich si stačí odpozorovat cyklus a ve správný okamžik vyrazit. Tím se prokousáváme k hopsací části mise. Postupně přeskakujeme z jednoho pásu na druhý, přičemž narazíme i na nastražené miny. Hned co se o ně postaráme, tak nás čeká setkání s drtícími válci. Mezi nimi akorát stačí přeskákat mezi pásy a nechat se dovést k drtiči. V okamžiku, kdy se začíná otevírat, jím bezpečně proskočíme do nádrže s toxickým odpadem, z níž vyklouzneme po žebříku na druhé straně.