Half-Life – Power up gameplay

Sotva se nám podařilo vypořádat s jednou pořádnou potvorou, tak máme před očima další. Její pozornost v tuto chvíli zaměstnávají vojáci, tak je nechme svému osudu a vydejme se k protilehlému průchodu. Pokud se trochu porozhlédneme v tunelu, všimneme si dozajista drezíny, která je však v tuto chvíli nepojízdná. Její zprovoznění je naším současným cílem. I když se chodba rozdvojuje, nás by měla zajímat ta vlevo. Ale když někdo vyrazí doprava, nic nezkazí. Akorát za chvíli narazí na zavalené schodiště, takže mu stejně nezbude nic jiného, než zamířit chodbou ke kovovému můstku. Ten se pod naší váhou propadá, takže k zabarikádovaným dveřím musíme vylézt po žebříku.

Za dveřmi najdeme kontrolní místnost, v níž nám páka u okna dovoluje pootočit točnou na druhou kolej. To je nám však prozatím k ničemu, když na ni nejsme schopni drezínu dostat. Je nám tedy jasno, že se musíme vydat chodbou pod propadlým můstkem. Ta nás zanedlouho dovádí k otočnému kolu, jímž si otevřeme dveře do nádrže s radioaktivním materiálem. S využitím žebříků se přesuneme do vyššího patra, kde se je potřeba připravit na pořádné rošambo s armádou. Trocha toho adrenalinového střílení nás dostává k výtahu do prostoru s generátory. A jak si velice rychle povšimneme, postup se nám zde budou snažit znepříjemnit nastražené miny. S nimi si lze snadno poradit dobře mířenou střelou. Stačí si jen počkat, až pojede výtah zpět nahoru a budeme mimo dosah exploze.

Přesunem v tomto podlaží se zanedlouho dostaneme k točitému schodišti. Po něm seběhneme až úplně dolů do zaplavené místnosti. Ve vodě se pohybují malé kousavé mršky, co se nám budou snažit znepříjemnit pobyt. Pokud má někdo zájem, může je rozmáčknout páčidlem, ale naštěstí nezpůsobují až takové škody, aby je bylo nutné za každou cenu řešit. Zvláště, když zde nehodláme trávit příliš mnoho času. Cíl je prosty doběhnout k čerpadlu a zničit bedny, které mu brání ve fungování. Tím se nám podařilo odstranit příčinu selhání generátoru. Vyběhneme tedy o jedno patro výše k ovládacímu pultu a tlačítkem vlevo uvedeme do provozu vypadnuvší generátor. Zde máme hotovo, takže se stejnou cestou vrátíme na samý počátek.

Do tunelu se dostaneme oknem v kontrolní místnosti. A jelikož vojáci svůj boj s drobečkem dávno prohráli, soustředí se jeho pozornost na nás. Toho je zapotřebí využít a s klidným svědomím ho nalákáme za sebou do dříve uzavřeného tunelu proti drezíně. Ten nás dovádí k dvojici obřích cívek. Kolem nich se protáhneme po schůdkách k terase s ovládací pákou. Jejím přepnutím přivedeme do cívek proud z generátorů. V tuto chvíli máme téměř hotovo. Drezína je již pod proudem a elektrický výboj se jako bonus postaral přerostlého agresora. Bočními dveřmi se vyhneme probíjejícím cívkám a namíříme si to zpět k drezíně. S ní popojedeme na točnu, načež se přesuneme do kontrolní místnosti. Přesměrováním drezíny na druhou kolej máme hotovo, můžeme se vydat na strastiplnou cestu po kolejích.