Half-Life: Opposing Force – Foxtrot uniform gameplay

Po můstku nad kanalizací proběhneme do místnůstky s jasně viditelnými body pro přichycení našeho přitahovadla. Na dvakrát se vyhoupneme až k můstku s žebříkem na povrch. Tam k nám již míří přivítací výbor. Nejprve se postaráme o trojici ozbrojenců vyskočících s náklaďáku a pak stejnou měrou zatopíme i týpkovi u nedalekého kulometu. Prostor vyčištěn, bakšiš pobrán, tak nic nebrání vlézt do nakloněného kontejneru. Po čistce prostoru na druhé straně se protáhneme vyhrabanou dírou do malého skladiště. V něm se ukrývá dvojice našich kolegů. Vzhledem k okolnostem jsou zde uvězněni. Odstřelovač v protější budově je drží v šachu a ve dvou neviděli příliš mnoho možností, jak si s ním poradit. To se naším příchodem mění. Vrhneme se tedy na nádvoří poseté kontejnery, mezi nimiž se vyskytuje spousta nastražených min doplněných o výbušné sudy. To nám velí k opatrnosti. Jeden nešikovný výstřel a může být po všem.

V prvé řadě se nejprve postaráme o zmíněného snipera. Pokud obejdeme naskládané kontejnery vlevo a při nejbližší příležitosti se zpět stočíme ke zdi ke strážní věži, dostaneme se ke dveřím vedoucím k postu odstřelovače. Bez nějakého většího problému se o něj zezadu postaráme a uzmeme jeho zbraň. Nyní se prostřílíme skrz zbytek tohoto bludiště. Stačí se jen vyhýbat zaminovaným východům a ten jediný volný nás dovede ke stavení. V něm si po čistce můžeme doplnit nějaké ty zásoby, než se přesuneme do skladiště. V něm řádí přestřelka mezi ozbrojenci a emzáky. S klidným svědomím je necháme se řezat mezi sebou, než dorazíme přeživší.

Na nakládací rampě najdeme žebřík do kanalizace. V té se je potřeba připravit na trochu těch krušných chvil v naprosté tmě. Monster zde najdeme požehnaně. Výhodou je, že nám stačí zabít jen ty, co nám stojí v cestě. Na prvním rozcestí zaměříme pozornost doleva. Postaráme se o první potvoru, co na nás vyběhla a následně ještě pošleme k čertu tu na konci chodby. Tím máme vyčištěnou cestu k potrubí. Kolem něj se vydáme vpravo k vodní nádrži. U té je zapotřebí zejména rychlost. Ze dvou vrat sem neustále dobíhají nové posily emzáků. Tomu je zapotřebí zabránit. Bez nějakého velkého zdržování zamíříme k jedněm vratům a uzavřeme je vzdálenější pákou. Stejný postup poté aplikujeme i na druhá vrata.

V temném tunelu na nás čeká repete s monstry. Platí tedy stejné pravidlo, důležitá je rychlost. Jakmile se dostaneme do prostoru s mláďaty, máme jejich rodiče v zádech limitované velikostí chodby. S ledovým klidem najdeme žebřík k mříži. Ta je v tuto chvíli zamčená, což se ale vzápětí změní. Naši kolegové nám otevřou a následně ochotně vypomůžou při zběsilé přestřelce s emzáky. Při přesunu mezi kontejnery jich potkáme požehnaně. Takže než se nám podaří dojít k vylomeným bezpečnostním dveřím, dáme značně zabrat stavu své munice.

Kratičká chodba nás dostává na povědomé místo. U téhle přehrady své dobrodružství zažil již Gordon Freeman. Při prvním pohledu nás může potvora uprostřed přehrady zaskočit. Avšak není důvod se nějak vzrušovat. V poklidu seskočíme do vody, na druhé straně se vytáhneme nahoru pomocí přitahovadla a po nutné likvidaci emzáků stiskneme páku detonátoru. Za okamžik s obří potvory zůstává jen smět masa a kostí. Co je však podstatnější, je díra do potrubí vzniknuvší výbuchem. Jen kdyby se při něm neporušila i jeho soudržnost. Takhle se propadáme do výpustě, v níž nás nelítostně táhne proud neznámo kam.