Half-Life: Opposing Force – Friendly fire gameplay

Výtah nás dostává do kancelářského komplexu, přes nějž se opatrně prostřílíme. Je zde potřeba počítat s větším odporem, než dorazíme do zasedací místnosti. Poté, co v ní uděláme čistku, se k nám zdí prorazí emzák, čímž nám zpřístupní chodbu do pobořené místnosti. Ze stolu skočíme do výklenku a z něj následně po trubkách vylezeme o patro výše. Poté, co přeskočíme rozpadlý můstek si je zapotřebí dát pozor na emzáky za následujícími dveřmi. Na ty není potřeba nějak zvlášť plýtvat municí, stačí pozornost upřít k bednám s výbušninou za jejich zády. Drobná exploze nám vyčistí prostor, na nějž se přesuneme přeskákáním po visících kabelech. U toho si je zapotřebí dát pozor na elektrické výboje v přítomném paprsku.

Hned co pobereme nějaký ten proviant v malém skladu s vysílačkou, tak dorazíme ke spadlému sloupu. Po něm se dostaneme na nádvoří před vstupem na kolejiště vedoucího do sektoru Lambda. K naší smůle se od medika dozvídáme, že jsou dveře zablokované. Musíme chtě nechtě vlézt do díry ve větračce a tou se protáhnout do garáží. Ty skýtají nečekané překvapení, speciální vojenskou jednotku s rozkazy zabít každého živého v okolí. Vrhneme se tedy do krutého boje, než budeme moci otevřít vrata menšího skladu. V něm se ukrývá postřelený kolega. Nadešla chvíle pročistit vchod do garáže a dovést ke zraněnému venku čekajícího medika. Za to jsme odměněni drobnou výpomocí s otevřením dveří k Lambdě.

Na tuto cestu si můžeme vzít drobnou výpomoc v podobě svých spolubojovníků. A věřte, že se bude setsakra hodit. Tunely přepravního terminálu jsou přímo zamořené nepřátelskými vojáky. Jako první provedeme čistku v protějším skladu. V jeho patře najdeme páku ovládající vrata do tunelu. Ten nás dovede ke komplexu místností, dalšímu místu tvrdého střetu. Jeho cílem je se opětovně probojovat do patra k páce ovládání vrat. Tím se nám konečně podařilo zprovoznit vlak. Nasedneme do drezíny, jíž couvneme k výhybce. Tu výstřelem přehodíme a necháme se dovést až na konečnou. Rozbitným oknem hupneme do místnosti, v níž si k padlému sloupu přisuneme bednu, respektive můžeme i sud. To nám umožní vyskočit na sloup a dostat se tak k ventilačce nad námi.