Half-Life: Opposing Force – Missing in action gameplay

Protáhneme se kolem potrubí až k místnosti, kde se nás pokusí zaskočit dvojice emzáků. Zde si povšimneme mřížky ventilace nad trojicí trubek. Po nich vyskáčeme k větračce a protáhneme se jí k druhé mříži. Tím se dostaneme do zamčené místnosti s lékárnou a zásobníkem. Posíleni o tyto věci se vrátíme po trubkách do ventilace, s níž protentokrát vyskočíme již u první mříže. Při následujícím postupu si je zapotřebí dát pozor na nestabilní podlahu. Stačí špatně šlápnout a propadneme se do chodby pod námi. V té probijí elektrika, takže to chce co nejrychleji na něco vyskočit. Pozitivem je přítomnost přístroje na doplnění zdraví. Hned poté, co jej doplníme, přeskáčeme ke spadlé větračce, po níž se vrátíme zpět na svou cestu do nitra ventilačního systému.

Nejprve překonáme dvojici ventilátorů přeskočením jejich výztuh. Mezi dalšími dvěma se velice opatrně protáhneme mezi rotujícími lopatkami a to jsme již u poslední série. Při pohledu na pravý ventilátor nám nemůže uniknout utržená lopatka. Ta nám dává dostatek prostoru, abychom se během otočky stihli dostat k šachtě uprostřed. Ta nás dovede do spalovny, kde se budeme muset vypořádat s pořádnou várkou ohně. V tuto chvíli máme před sebou dvojici plamenů. U toho prvního si stačí počkat na mezeru mezi jednotlivými zážehy. U toho druhého to je již trochu komplikovanější, neboť si je zapotřebí vyčíhnout interval, kdy plamen na chvíli poleví. To je okamžik, kdy můžeme bezpečně z bedny přeskočit na druhou stranu.

Větračkou vlevo se přesuneme do další části spalovny. Nejprve v nečinném intervalu proběhneme od větračky k rouře na druhé straně. Po výšlehu plamenu touto rouru proběhneme do větší místnosti s několika emzáky. Jejich likvidací nám začíná logická část řešení. Abychom si vytvořili východ, je zapotřebí přesunout bednu s výbušninou před hořák a ten následně spustit tlačítkem test ohně na ovládacím panelu. Následný výbuch nám prorazí cestu do podzemního tunelu, jenž nás vyvede ven. Kolem zraněného vojáka se protáhneme do protější budovy. V okamžiku, kdy dorazíme k dvojici vrat, se nejprve ještě zastavíme pro nějaké ty zásoby v chodbě vpravo a až poté si tlačítkem na stěně vrata otevřeme.

Přes garáž, kde ve velkém nakoupíme inventář, projdeme k výtahu. Pomocí žebříku slezeme na dno šachty, kde využijeme mřížky ve zřícené kabině k vyskočení na střechu. Z té se přehoupneme do tohoto patra řádně zastavěného bednami. Po těch v chodbě vlevo přeskočíme k místnůstce s jističi. Ty vypneme, čímž nám přestává probíjet kabel ve výtahové šachtě. Vylezeme tedy zpět nahoru a po tomto kabelu vyšplháme ke kabině o patro výš. Za rohem chodby narazíme na větračku, k níž si přisuneme nedalekou bedničku. Ta se pro nás na chvíli stane věrným průvodcem. Jen co se protáhneme větračkou, tak narazíme na barikádu. Otevřeme si tedy dříve uzamčené dveře a z chodby přitáhneme bedničku před odpadkový koš v barikádě.

Na její druhé straně si můžeme všimnout další větračky, přichází tak ke slovu další přesun bedničky. K tomu je však nejprve potřeba přes rozbité okno střelit do bedny s výbušninou. Exploze nám zpřístupní cestu pro přesun bedničky. V chodbě, do níž nás dovede větračka, najdeme díru v podlaze. O patro níž projdeme kolem vědce na konec chodby, kde vyřadíme jistič. Tím přestane probíjet kabel nad naší hlavou, jenž nás dostane zpět do místnosti ve správném patře. Zde použijeme vysílačku ke kontaktování posil. Ty se k nám probourají skrz zeď. Po pár prohozených slovech zaúkolujeme toho s přilbou, aby zpřístupnil zablokované dveře od výtahu.