Half-Life: Opposing Force – We are pulling out gameplay

Naše kratičká cesta vlakem začíná. Během ní narazíme na několik emzáků, těch si však nemusíme všímat a raději pošetříme munici na později. Přeci jen jí v tento moment nemáme na rozdávání a každý náboj se může počítat. Poté, co vlak zastaví, si dáme pozor na emzáky teleportující se do našich zad. Hned si na ně můžeme vyzkoušet právě nalezenou pistoli. Munice však stále není dostatek, tak bez váhání požádáme o pomoc sekuriťáka rabujícího automat na sladkosti. Ten nám ochotně prostřílí cestu až k uzamčené konferenční místnosti. Do té se právě teleportuje zákeřný emzák, čím zaskakuje přítomné. Zatímco voják za sklem padá mrtev k zemi, vědec se stává obětí únosu. Opětovná aktivace teleportu rozbijí sklo v okně před námi, jíž můžeme do místnosti proskočit.

Dojdeme k zamčeným dveřím a otevřeme je sukuriťákovi. Není to podmínkou, klidně ho můžeme nechat stát v chodbě, ovšem ochudili by jsme se tím o otevření muničního skladu. A nějaká munice navíc se nám dozajista bude hodit. Na konci chodby vyjedeme plošinou do patra. Již ze zdola můžeme sledovat vojáka bojujícího s přesilou. Jak to nahoře vypadá, sice nemůžeme tušit, ale není na škodu tam hodit granát. Ušetříme si tím dost práce s likvidací hned čtyř emzáků. Jelikož jsou jediné dveře odtud uzamčené, nezbývá nám nic jiného, než po bednách a přístroji na doplnění energie obleku doskočit k šachtě ventilačky.

Tou se protáhneme k místnosti s velkým oknem, za nímž panuje čilí ruch u evakuační helikoptéry. Dveřmi projdeme do vedlejší místnosti, kde velitel vysílačkou řeší koordináty odstřelování. Pobereme nějaké to vybavení a rychle vyrazíme hangárem na startovací rampu. K naší smůle nám těsně před nosem zavírá vrata tajuplný muž s aktovkou. Bezradně tak můžeme jen sledovat odlet helikoptéry, v níž jsme měli sedět. Při pohledu na zvedající se stroj se za našimi zády skrz zeď do hangáru probourá emzák. Máme tak prostor pro hledání jiné cesty z tohoto zatraceného místa.