Half-Life: Opposing Force – The package gameplay

Po chvilce toho unášení proudem zastaví náš postup neproniknutelná mříž. S trochou vypětí se proti proudu protlučeme k rozbité mřížce výpusti vlevo. Hned co se probrodíme vodou, narazíme na dvojici kolegů. Ti se právě chystají prorazit blokádu jednotek černých operací. Tak se k nim přidáme. Společnými silami zlikvidujeme obsluhu kulometu, pak zmetky vlevo a nakonec si neškodí ještě pohlídat záda, do nichž nám vpadne pár mužů. Na ty můžeme škodolibě použít jejich vlastní kulomet, pokud je vůbec hodláme řešit. Tito záškodníci nás v podstatě ani nemusí zajímat. Po vyčištění prostranství se můžeme okamžitě vrhnout k říčce, jíž přebrodíme k cestě k další lokaci.

Sotva dorazíme k polorozpadlé budově, zbystříme, jelikož na stříšce proti nám se podezřele pohnul minomet. Nadešla chvíle rychlého protiopatření, než se jeho obsluze podaří nasměrovat naším směrem. Najdeme si vhodné místo, odkud budeme mít dobrý výhled či můžeme zvolit trochu třaskavější řešení. Pamatovat by jsme měli zejména na fakt, že je likvidace tohoto protivníka prioritní. Pokud by někdo uvažoval o zastávce pro zásoby lékáren, energie a munice u této rozpadlé budovy, raději bych to nechal, až bude postaráno o minomet. Sotva k nim seskočíme, tak se k naší pozici teleportuje trojice emzáků. A ti společně s minometnou palbou dokáží být smrtelnou kombinací.

Po vyřízení minometu zamíříme ke dveřím po pravé straně. Za nimi najdeme místnost s vysílačkou. Když ji použijeme, tak nikoho na druhém konci ani nenapadne, že nepatříme k vojákům z černých operací. Vylákáme tím muže ze sklepení na druhé straně. V něm po bednách doskáčeme k potrubí, mezi nímž se protáhneme na schodiště. To nás nejprve dovede k menšímu skladu doplnit trochu proviantu, než nás schody zavedou až na terasu s minometem. Ten si je zapotřebí nasměrovat na plot vlevo. Jeho zničením si otevřeme cestu ke dveřím hlouběji do základny. Než se tam však budeme moci vydat, musíme se ještě postarat o dorazivší emzácký odpor.

Respekt u emzáků si budeme muset zjednat i na navazujícím prostranství. Sotva zlikvidujeme uvítací výbor, tak nám dozajista neuteče povědomí zvuk letící helikoptéry. Z rozbořeného patra budovy na ni máme solidní výhled, ideální to místo poslat jejím směrem nějaké třaskavé překvapení. Poté seskočíme na dvůr pod námi a dojdeme k žebříku na protější budovu. Pomocí větracích prvků vyskočíme na vyvýšenou část budovy. Tím se dostáváme k žebříku za oplocenou částí ulice. Ta nás dovádí k zaseknutým vratům. Když je podlezeme, ocitneme se v místnosti, v níž najdeme potřebné jističe. Jejich vypnutím přestal kabel natažený mezi budovami probíjet. Logicky vzato vyrazíme k němu, čímž se dostáváme na střechu protější budovy. To už jsme jen kousek od toho najít otevřený světlík do garáží.

V těch probíhá nelítostný boj mezi emzáky a jednotkami černých operací. Dle možností je necháme, ať se vzájemně likvidují a pak jen dorážíme zbytky sil. To nám usnadní přesun ke konci tohoto úseku garáží. Pro další postup využijeme zaparkovaného džípu k vyskočení do ventilace. V té se ukrývá člen ochranky a je bez debaty pořádně vyděšený. Něco zlého se děje. Jelikož odmítá opustit své místo, tak se větračkou vydáme sami. Právě se nacházíme v další části garáží.

Za uzavřenými dveřmi zde narazíme na sekuriťáka, který nám odmítá otevřít, dokud se nepostaráme o bombu. Protáhneme se tedy škvírou v plotu a zlikvidujeme ozbrojence u jaderné hlavice. Tu deaktivujeme a vrátíme se k uzamčeným dveřím. Ty už nám konečně nejsou zapovězeny. Po trochu těch informací o aktivitách pod námi, nabereme nějaké ty zásoby a vyrazíme výtahem skoncovat s tímhle nechtěných dobrodružstvím.