Half-Life: Opposing Force – Welcome to Black Mesa

Společně se svojí jednotkou sedíme ve výsadkové helikoptéře a míříme na vojenskou základnu nedaleko vědeckého komplexu Black Mesa. K naší smůle se dostáváme pod palbu mimozemského letectva a záhy jdeme k zemi. S drobnými výpadky vědomí se nám nakonec poštěstí se probrat na ošetřovně, kde právě lékař marně oživuje našeho kolegu. Bez váhání vyrazíme chodbou k rozcestí, na něm se dáme rovně k místnosti s několika zmutovanými těly vojáků. Při tom nás vědec informuje o nebezpečí těchto emzáků. Fungují jako parazit, co ovládne lidský nervový systém a promění hostitele v nebezpečnou zbraň. Důvod, proč se zde stavíme je neprůstřelná vesta, bez níž by bylo šílenství se vydat ven.

Nyní se již můžeme vrátit k rozcestí a druhou chodbou dojít ke schodům do přízemí. V něm se střetáváme se sekuriťákem, který nám otevře. Tedy za předpokladu, že již máme neprůstřelnou vestu. V opačném případě nás pro ni nejprve pošle, než nám zpřístupní chodbu, v níž u probíjejícího kabelu najdeme ležet hasák. Konečně máme nějakou zbraň, průvodce na nebezpečné cestě. Netrvá dlouho a dojdeme do místnosti se zeleným a fialovým paprskem. Pod tím zeleným v poklidu podlezeme, ovšem fialový nám celkem úspěšně brání ve vyběhnutí schodů. S tím si poradíme rozbitím zrcadla, co paprsek ke schodům odráží. Již nám tak nic nebrání překonat zbytek chodeb k venkovnímu můstku.

Ten očividně schytal nějaký zásah, musíme tedy trochu skákat, abychom se dostali ke dveřím na druhé straně. Při tom se nám daří najít nůž, mnohem praktičtější chladnou zbraň, než je neohrabaný hasák. Trhlinou ve skále se protáhneme na prostranství, kde jsme nedávno havarovali s helikoptérou. Probíjející napětí nám značně zužuje prostor pro další pokračování. Vydáme se proto tunelem k elektrické rozvodně. I ta pořádně jiskří, o čemž se na vlastní kůži přesvědčí sekuriťák. Projít vrátky by tak zřejmě nebyl nejlepší nápad. Mnohem praktičtější bude využít díry ve zdi. K naší smůle však dochází k výbojům i uvnitř místnosti. Musíme si tedy vyčíhnout mezery mezi výboji. To nás dostane k větračce na druhé straně, za níž již najdeme ohradu s transformátory. Kolem nich se protáhneme k vypínači na zdi, čímž máme hotovo.

Konečně nejsme limitování výboji a můžeme se vrátit ke zřícené helikoptéře. Za ní najdeme vysílačku, z níž dostaneme potřebné instrukce. Je potřeba se přesunout do evakuační zóny. Vyrazíme tedy do kanalizace vedoucí do Black Mesa. Tou se protáhneme až do chodeb komplexu, kde narazíme na nádrž s radioaktivním odpadem. Další postup nám zde překazí elektrické výboje, které začnou rvát můstek na kusy. Rychle se přesuneme do rohu a pod nakloněnou stěnou vyčkáme, než výboj strhne můstek nad naší hlavou. Máme tak hned cestu ke dveřím nad námi, jenž nám otevírá tajuplný muž s aktovkou. Co je zač však neřešíme, hlavně, že máme prostor pokračovat do skladiště zamořeného radioaktivním odpadem.

Pomocí beden a pojízdné plošiny vlevo přeskočíme kaluž. Přes skladiště dojdeme do místnosti s ovládáním plošiny. Tu nejprve odjistíme tlačítkem a následně pákou posuneme naproti bednám naskládaným vpravo od vrat. Z nich poté přeskočíme k ovládání vlevo a přes bedny na této straně se vrátíme zpět. Při dalším kolečku již z beden vlevo skočíme do právě zpřístupněné chodby. Právě se nacházíme v přepravním tulenu, jenž není fanouškům Gordona Freemana cizí. Na konci chodby najdeme díru v rozbitém potrubí a necháme se odvést vodou do nádrže. Z té vylezeme po žebříku do chodby vedoucí do místnosti zaplavené radioaktivní látkou.

Jelikož jsou žebříky dolů zablokované, upoutá naši pozornost robot zaseknutý mezi naskládanými bednami. A jelikož je jedna napraná výbušnou směsí, neváháme do ní střelit a robota uvolnit. Ten umístí nesenou bednu do řady dalších a místnost opustí. To je chvíle, kdy se nám uvolní žebřík a my po naskládaných bednách můžeme přeskákat k ovládání čerpadla. To vysaje nebezpečnou látku, čímž se nám zpřístupní nedaleká vrata s výtahem k zaparkovanému vlaku. V nasednutí nám brání utržené nástupiště, je proto nutné improvizovat. Ke dveřím přisuneme vozík s prknem, ideálním odrazovým můstkem dovnitř vagonu.