Half-Life – Office complex gameplay

Výtah nás dováží na opuštěnou chodbu kancelářského komplexu. Hned na první pohled je jasné, že probleskující kabel nevěstí nic dobrého. Na jeho výboj doplácí i několik emzáků, takže je jasné, že dopředu to ani náhodou nepůjde. Tedy ne přímo. Poblíž místa, kde těsně před námi uhodil varovný výboj, si všimneme mřížky větrací šachty, naší cesty z tohoto průšvihu. Větračkou se dáme vpravo, čímž se během okamžiku dostáváme do místnosti se dvěma vědci. Ten první nemá zrovna svůj okamžik, právě si ho začíná emzák přitahovat ke stropu do tlamy. V rámci dobré nálady mu tedy trochu vypomůžeme, než si povšimneme dveří s nápisem vysoké napětí. To nám dává vodítko, abychom k nim zamířili a vyřadili jistič.

Tím jsme odřízli přívod proudu k poškozenému kabelu a můžeme se vydat hlouběji do komplexu. Hned u dalších dveří si musíme vypomoci rozbitím skla, jímž následně proskočíme. Po pravé straně si dozajista každý povšimne místnosti s dalším jiskřícím kabelem. Tu v tuto chvíli mineme a pokračujeme chodbou k vyskladněným bednám. Na ty platí neocenitelné páčidlo, takže zanedlouho si vyčistíme cestu až k můstku, za nímž vidíme za mříží člena ochranky. Již v tuto chvíli můžeme na bedně vpravo popadnout brokovnici s nějakou tou municí. Ale rozhodně stojí za to si dojít za sekuriťákem a až nám otevře, tak pořádně nabrat munici jak do brokovnice, tak i pistole. Na škodu není ani seskočit z můstku a rozbít bedny pod ním.

Vybaveni dostatečným arzenálem se vrátíme k oné místnosti, jíž jsme před okamžikem minuly. Po stolech doskáčeme k vypínači. Jeho přepnutím máme pořešený problém s proudem a můžeme se přesunout k větrací šachtě. Tou postupujeme až do okamžiku, kdy se propadneme stropem. Ve chvíli, kdy popojdeme chodbou, tak se před námi stropem probourají i dva emzáci. Zpřístupní se nám tak zbytek žebříku. Pošoupneme proto dvojici beden v chodbě k němu a vyskočíme si k němu. Občas to může trochu drhnout, ale na to se přeci nehraje, důležité je se dostat zpět do ventilačky a dostat se jí ke schodišti.

U něj na nás čeká nepříjemné překvapení. Sotva seskočíme na zem, tak se na nás zaměří automatická obrana. Není na co čekat, okamžitě vyrazíme směrem k ní. Pod plošinou, na níž stojí, najdeme přepínač, jímž ji deaktivujeme. Cesta je volná, můžeme se po schodech vydat do kanceláří. Těmi se je zapotřebí prostřílet, přičemž je potřeba počítat s větší koncentrací nepřátel. Za tímto komplexem kanceláří narazíme na další schodiště. Nad ním je zakomponována střílna automatické obrany. Je tak potřeba s ní počítat při přesunu do vyššího patra. Navazující chodba nás dovede k sekuriťákovi. Od něj se můžeme vydat chodbou dál, což nás zanedlouho dovádí k uzamčeným dveřím, za nimiž je vidět zajímavá zásoba vybavení. Kdyby o ně někdo stál, je se zapotřebí vrátit k onomu sekuriťákovi, u nějž najdeme větrací šachtu, která nás do zamčené místnosti dovede.

Tak či onak je zapotřebí pokračovat. V tom, co kdysi bývalo jídelnou, provedeme čistku, aby nám nic nebránilo v rozbití prken do chodby vedoucí k mrazáku. Ten si zpřístupníme zabráním za páku dveří. Naším dalším cílem je rozpohybovat lanovku pohybující se nad jednou částí mrazáku. Ve chvíli, kdy jí uvidíme, stačí jen na odlehlejší stěně najít příslušný vypínač. Funkční lanovka je chybějícím střípkem k plnému zpřístupnění průchodu ventilací. Nyní se tedy vrátíme na počátek, kde po žebříku dolezeme k ventilaci a vrhneme se do ní. Netrvá dlouho a dojdeme na její konec. To je moment, kdy si počkáme až pojede lanovka kolem a přeskočíme do otvoru ventilace na druhé straně. Přitom nezapomeneme rozbít bedny na lanovce, v nichž se ukrývá veledůležité posílení brnění.

Na konci dobrodružství ve ventilaci se vracíme zpět na schodiště. Kdo potřebuje, tak se může zastavit u vědce pro trochu toho zdraví a pak již kvapem o patro výš. Hned co se postaráme o místní emzáky, nabereme nějaký ten proviant v místnosti vlevo. Poté si pořádně prohlédneme otevřenou výtahovou šachtu. Jedinou cestou dál je přeskočit na protější žebřík. Pořádně se tedy rozběhneme a skočíme. Následuje série žebříků, po nichž se dostaneme až ke kabině v nejvyšším patře. Pomocí páčidla rozbijeme mřížku do kabiny, z níž následně proklouzneme na chodbu přísně střeženého sektoru základny Black Mesa.