Half-Life: Blue Shift – Duty calls gameplay

Po chvilce bezvědomí se nám daří konečně postavit na nohy. V pravý čas, kolegu právě ohryzává jeden emzák. Vyrazíme tedy prozkoumat přeplněný sklad. Z něj vedou bezpečnostní dveře. Ty jsou však v tuto chvíli uzamčené, s čímž je potřeba něco udělat. Popadneme tedy páčidlo a proklestíme si cestu k jističi. Ten již od pohledu vykazuje známky poškození. Čas jej dorazit, čímž se otevře západka bezpečnostních dveří. Navazující chodba nás dovede k místnosti s vylitou žíravinou nebo něčím podobně nebezpečným. Využijeme stolu k přeskákání na druhou stranu. Za dveřmi najdeme skladiště s žebříkem na potrubí ventilace. Zde se ukrývá vyděšený vědec. Toho si však nevšímáme a dojdeme na kraj ventilace, odkud máme výhled na výbušné sudy u pletiva. Střelbou do nich způsobíme výbuch, který nám otevře cestu dál.

Pomocí pojízdné plošiny se přesuneme na spojovací můstek. Jelikož jsou oboje vrata zavřená, zamíříme ke dveřím. Za nimi najdeme ovládání vrat. To vlevo je vyzkratované, což nás omezuje na otevření jižního tunelu. Tím projdeme až do prostoru s dvojicí jeřábů. Ty je zapotřebí přenastavit tak, abychom přes ně mohli doskočit k žebříku na zdi. Oba tedy o něco spustíme níž, načež k tomu prvnímu přisuneme přítomnou bednu, respektive můžeme využít i sudu. Z bedny se tak dostaneme na plošinu jeřábu, z té na bedny, z nichž přes druhou plošinu jeřábu doskočíme až k žebříku. Ten nás zavede do menší místnosti s otravnými emzáky. Vystřílet všechny není však podmínkou. Stačí při nejbližší příležitosti doběhnout k žebříku vpravo.

Tím se dostáváme do kanalizačního systému. Zanedlouho dojdeme na kovový můstek. Na něm se vydáme vpravo do nedalekých dveří. Ve vedlejší stoce využijeme žebříku k dostání na můstek nad námi. Přilehlá chodba vede do ovládací místnosti, avšak cestu nám v tuto chvíli zahrazuje ucházející pára. Otočením ventilu poblíž žebříku se nám ji nedaří zastavit, jak se zdá máme zatím hotovo jen půl práce. Teď je zapotřebí dojít k žebříku před unikající párou a pod ním najít ještě druhý ventil. A když už tu jsme, není od věci se zastavit na konci můstku. Od mrtvého vědce získáme brokovnici, podstatnou hračku do svého arzenálu. V kontrolní místnosti stiskneme tlačítko uprostřed okna, čímž přivoláme výtah s naloženou bednou trhaviny. Ta se bude zanedlouho zaručeně hodit.

Příprava hotova, tak se vrátíme zpět na počátek, můstek, kde jsme se rozhodovali kam vyrazit. Pro tentokrát se otočíme vlevo a dojdeme k žebříku. Nahoře skočíme na traverzu, po níž dojdeme k nádrži s vodou. V té najdeme pod hladinou rozbitou mříž. To je naše cesta k tunelu s ventilem regulace hladiny vody. Otočením se hladina zvedne a my tak máme prostor přes sud vyskočit na suchou zem. Při následujících potyčkách se dostaneme k mostu, který těsně před námi zboří teleportující se emzák. Tento zádrhel překonáme hupsnutím na rouru vlevo. Při pokračující čistce narazíme na tunel lehce zatopený vodou. Na tomto místě si je zapotřebí dát pozor na větší koncentraci emzáků.

Důvod tohoto zvýšeného zájmu je prostý, jsme jen kousek od výtahu z této katakomby. Ovšem, než jej budeme moci využít, je mu potřeba nejprve dodat šťávu. Přepneme tedy jistič na konci tunelu proti výtahu a necháme se vyvést na povědomé místo. Respektive do chodby před nákladním výtahem. Bedna s trhavinou nám udělá velkou laskavost. Stačí ji dotlačit do stoky a ve chvíli, kdy ji naberou ozubená kola, je výbuch poláme. Máme tak konečně prostor kolem nich proklouznout k žebříku pod mříží s dvojicí vojáků. Ti se právě zbavují těl mrtvých sekuriťáků. Je nám tedy hned jasné, co od armády čekat. A rozhodně to není nic dobrého.