Half-Life: Blue Shift – Insecurity gameplay

Tak jako každé ráno míříme do služby v komplexu Black Mesa. A jak jinak se v takto rozlehlém výzkumném zařízení pohybovat, než vlakem. Když dojedeme ke své zastávce, musíme nějakou chvíli počkat, než se kolegovi podaří otevřít příslušné dveře. Tento čas můžeme využít ke sledování kolem jedoucího vlaku vezoucího povědomého vědce. Ve chvíli, kdy nás míjí, se konečně daří zprovoznit ovládání dveří a dostat se dovnitř. Při tom si vyslechneme nějaké ty připomínky na potíže se systémem. Ve vstupní hale se dáme doleva do zázemí ochranky. Zelená čára nás navede do šaten, kde si ze své skříňky vezmeme neprůstřelnou vestu. Přímo ve skříňce se ještě můžeme zahledět na názvy knih, co máme rozečtené. Jak se zdá, konspirační teorie nám nejsou ani náhodou cizí.

Řádně oblečeni zaměříme svou pozornost na cestu vpravo, jenž nás dovede k výtahu. V tuto chvíli je naším primárním cílem vyrazit do zbrojnice, avšak nic nezkazí ani malá zastávka v místnosti s kamerovým systémem. Máme tak možnost nostalgicky zavzpomínat na Gordona Freemana, který právě nic netušící prochází chodbou ke své šatně. I pohled na vozík s krystalem dozajista vyvolá nějakou tu patetickou vzpomínku. Ale pak již rychle do zbrojnice. Muž u okénka nám vydá pistoli, s níž ještě zamíříme na střelnici. Ne, že by jsme potřebovali nějaký ten trénink, ovšem zásobníky, co se tu povalují se dozajista budou hodit.

Vyzbrojeni a řádně oblečeni se můžeme vrátit zpět do vstupní haly. Již není žádný důvod, proč by nás kolega nevpustil do sektoru laboratoří, kde máme odsloužit svou šichtu. K naší smůle je dnešek ve znamení samých komplikací. Není snad místa, jenž by nevyžadovalo nějakou tu údržbu. To nás dovádí až k zastávce vlaku, toho se však nedočkáme. Vyrazíme tedy po žebříku do servisního tunelu. Nejprve po pravé straně nahodíme jističe generátoru a poté, co si odsuneme ode dveří sud, za nimi najdeme vypínač osvětlení. Avšak pokud se tím někdo nechce zdržovat, nic mu nebrání spojovací chodbu proběhnout s využitím služeb baterky. Na druhé straně chodby narazíme na kolejiště.

Tlačítko přivolávající můstek je v tuto chvíli neaktivní, musíme nejprve počkat až projede vlak s tajemným mužem s aktovkou. Poté stiskem tlačítka přivoláme můstek. Schodiště nás dovede až k výtahu s dvěma vědci. Konečně jsme kousek od svého pracoviště. Tedy za předpokladu, že by dnešek byl jen dalším nudným dnem. Netrvá dlouho a výtah se zavlní otřesem. Rozezvučená výstražná zařízení nevěstí nic dobrého. Ale dokud jsme uvězněni ve výtahu, tak můžeme jen nečinně přihlížet, jak je Black Mesa zaplavována emzáky.