Gameplay – Doom 3 (Mars City)

Právě jsme přistáli na Marsu, a jelikož v transportu s námi cestoval i vysoce postavený poradce, nevěstí to nic dobrého. Vždyť i takhle o tomto místě kolují děsivé legendy. Po kratičkém porozhlédnutí v hangáru zamíříme k nedalekému muži. Ten nás posílá po schodech za sebou na recepci, kde nám budou předány všechny potřebné informace. No nic, vydáme se na určené místo. Než však dorazíme na recepci, je ještě zapotřebí projít kontrolním skenem. V okamžiku, kdy vstoupíme do úzké chodbičky, jsme vyzváni obsluhou, abychom se postavili na jedno z vyznačených míst. Jakmile to uděláme, dojde ke kontrole na patogeny a další případné nebezpečí. A jelikož tímto testem procházíme s čistým štítem, můžeme pokračovat do vedlejší místnosti. Na monitoru vpravo si můžeme shlédnout uvítací video, případně se pokusit připojit na zdejší terminál. To se však setká s nepořízenou, stále nevlastníme potřebné PDA.

K němu se dostaneme v navazující recepci. Muž za stolem nás informuje o jeho důležitosti a hned nás pro jistotu upozorní na zprávu od velícího důstojníka. Seržant Kelly se potýká s nedostatkem mužů a okamžitě si žádá naší přítomnost na velitelství. Na vedlejším stole nalezneme ležet video disk s instruktážním videem nejmocnější síly ve vesmíru, mariňáky. Moudřejší o nějakou tu novinku se vydáváme chodbou najít seržanta Kellyho. Během procházení chodbami opětovně narážíme na poradce, s nímž jsme přicestovali. S vyslechnutého rozhovoru nás zamrazí v zádech. Jak se zdá, na tomto místě probíhají tajemné experimenty, které nahánějí hrůzu většině osazenstva základny. Ale na nějaké větší přemýšlení není čas, pokračujeme ke svému místu určení.

V okamžiku, kdy dorazíme k jídelně, jsme kousek od splnění aktuálního rozkazu. Ale než jej splníme, stojí za to navštívit jídelnu. Z rozhovoru dvou mužů zase vyrozumíme podivnosti, jenž se tu dějí. O tom samém nás přesvědčí záznam z PDA servisního technika, ležící na pultu před námi. Jeho důležitost spočívá v poznámce na konci záznamu. Kód k bezpečnostní skřínce, kam uložil své nářadí, je 396. Toto číslo si je potřeba zapamatovat, ještě jej budeme potřebovat. Nyní nám již nic nebrání se vydat do centrály mariňáků. Strážný nás na rozcestí posílá nejkratší cestou vpravo. Ale rozhodně stojí za to si udělat malou okliku doleva a při této procházce se zamyslet nad nebezpečností Marsu. Zraněný kolega na operačním sále je toho důkazem. Tak teď již rychle za seržantem si vyslechnout úkol své první mise.

Nalezení ztraceného vědce je prioritou. S okamžitou platností se tedy vydáváme na záchrannou misi. Abychom nebloudili při přesunu, dostáváme k ruce robota. Ten nás vede skrz chodby až k výtahu, jenž nás zaveze k servisním tunelům. Než však do něj nasedneme, zastavíme se ve skříňce vpravo vyzvednout si dva zásobníky do pistole. Jak asi dobře tušíte kód k této skříňce je 396. S drobnou rezervou munice můžeme vyrazit do staré komunikační věže, kde byl pohřešovaný vědec naposledy viděn.