Gameplay – Doom 3 (Mars City: Union Aerospace Corporate Division)

Jsme zpět v Mars city. Schody, po nichž jsme sešli k výtahu, jsou poničené, nezbývá nám tedy nic jiného, než začít pátrat po alternativní cestě. Tu nám zpřístupní přeživší technik. Vlevo projdeme kolem skříňky, kde jsme našli zásobníky s municí k žebříku, jenž nám byl právě spuštěn. Technik je vyděšený, čemuž se poté co viděl nelze divit. S jeho pomocí nemůžeme počítat. Ventilační šachtou vstříc neznámu vyrážíme sami. Sotva prolezeme za roh výklenku pro armor, otřese šachtou lehký otřes. Ten poláme potrubí, jenž nám před chvílí bránilo pokračovat v cestě k nejbližší kanceláři. V té najdeme PDA Marcuse Stantona, kontrolora nákladů. S jeho stížnosti nám dochází, že se v sektoru Delta dělo něco podvratného, když ani on sám nevěděl, co za vybavení tam odchází.

V navazující chodbě narazíme na mariňáka se samopalem, takže kdo nezaregistroval možnost jej uzmout již v podzemí, dostává jeho palebnou sílu nyní. V této chodbě narážíme na uzamčené dveře, k jejichž otevření je zapotřebí vlastnit přístupovou kartu. Ta se naštěstí povaluje na stole hned ve vedlejší kanceláři. Nic nám tak nebrání se prostřílet chodbami až k ošetřovně. Na té na nás zaútočí mariňák, jehož jsme při příletu mohli vidět v péči lékařů. Kdo tenkrát zvolil tuto okliku, si dozajista vzpomene na cestu k velitelství. Respektive obě dvě varianty. V tuto chvíli se však vydáme vlevo a pod šlehajícím plamenem se proplížíme dál do chodby. Krom lékárny a nějaké té munice u mrtvoly Billa Tysona najdeme jeho PDA s přístupovým kódem do zbrojnice.

Jelikož jsou dveře za ním rozbité, tak nám nezbývá nic jiného, než zamířit k druhé chodbě. Ta nás bez potíží dovádí ke vstupu na velitelství. V okamžiku, kdy se přiblížíme k pultu u dveří, se rozsvítí obrazovka. Seržant Kelly nás úkoluje přesunem přes administrativní část do prostor Alfa laboratoří. V nich se s posledních sil brání členové jednotky Bravo. A každá ruka navíc se jim bude hodit. Tímto jsme získali i vyšší přístupové pravomoci, takže můžeme otevřít dříve uzamčené dveře. Cestou, jíž jsme šli po příletu, vyrážíme k úseku administrativy. To nám po chvíli putování usnadní robot, na něhož narazíme. Ten nám pročistí cestu až k výtahu do administrativní části komplexu.