Gameplay – Doom 3 (Central Server Banks)

Centrální serverovna se stává místem tvrdých bojů. Sotva se stihneme rozkoukat, již nás z jedné strany atakuje Revenant a z druhé dotírá Komando s rotačákem. A podobně vyhrocených situací si užijeme více než dost. Prostřílet se jednou z chodeb k serverům si vyžádá spoustu sil a ani tady nemáme vyhráno. Nepříjemní Archvilové se svou smečkou brání vstup do kruhové místnosti s nevídaným odhodláním. Ke slovu tak nejspíše přijde i kostka duší, jakožto jediné řešení, jak z bezvýchodné situace vybruslit.

Po průchodu dveřmi si na panelu přivoláme most, po němž následně dojdeme ke středovému sloupu. Je-li potřeba doplnit munici, měla by první volba padnout na položku Storage, tedy skladiště nadupané střelivem všeho druhu. Druhou zastávkou je Server bank, jelikož k cílovému Central Processing v tuto chvíli nemáme přístup. Krátká chodba a schodiště nás přivádí do sklepení, v jehož zadní části najdeme kancelář. Na terminálu zde ve smyčce běží instruktážní video o BFG 9000. Něco málo technických údajů nám dá představu, jak se proti této ultimátní zbrani bránit. Není tedy od věci si videjko celé shlédnout. Poté popadneme ze stolu PDA Steva Todloose, člověka s dostatečným stupněm prověření, aby mohl vstoupit do Central Processing.

Následuje další návrat k otočnému mostu a poslední zadání místa určení. Před vstupem do Central Processing popadneme trochu té munice, zdraví a armoru. Leží tu i video disk s oním instruktážním videjkem k BFG 9000. Kdo jej neshlédl dříve, měl by to napravit. Hned po průchodu dalšími dveřmi proti nám stane Sabaoth. Tento cyborg s pásovým podvozkem, ozbrojený právě zmíněnou BFG 9000, se tak stává mnohem stravitelnějším soustem. Jak se z videa dozvíme, naváděcí čip střely lze během letu zničit. V rámci možností tak palbu směřujeme i na vystřelené výboje BFG. Ty nás totiž zraňují jen svojí přítomností v malém uzavřeném prostoru.

A každý kousek zdraví, co pošetříme se počítá. Naštěstí kolem sloupů a posléze i v otevřených výklencích nějaké ty lékárny a armor najdeme. Zajímavou volbou je mít pošetřenou kostku duší, s níž Sabaothovi zasadíme těžký zásah. Ale s trochou snahy si vystačíme i s konvenčními zbraněmi, z nichž se celkem osvědčila plazmovka. Po skolení Sabaotha si přivlastníme jeho BFG 9000 a zamíříme do výklenku, z něhož vyjel. V něm se nachází vstup do šachty, jenž nás dostane k výtahu.