Gameplay – Doom 3 (Caverns Area 2)

Hned po vysednutí z výtahu na nás čeká pořádné rodeo. Archvile si povolává na výpomoc dvojici Hell Knightů. Máme se tak co ohánět, se o tuto trojici v úzké chodbičce kolem výtahu postarat. Po litém boji se nám zpřístupní dveře do jeskynní chodby. Ta nás dovede k vykopávkám chrámu. Na stole zde vedle kosterních pozůstatků nějakého archeologa najdeme přístupovou kartu do zbrojnice. Tu jak jistě každý dobře ví, najdeme na samém počátku u výtahu. Posilněni o munici, armor a zdraví se vrátíme ke vchodu do chrámu. Po levé straně nahodíme generátor, ať si na ten průzkum pěkně posvítíme. To je okamžik, kdy se připravíme na další nápor nepřátel.

Zanedlouho se chodbami prostřílíme do místnosti se čtveřicí tajemných artefaktů. Ty nás však nemusí zajímat, co je na této místnosti zajímavé, je dvojice video disků povalující se v regálu. Při jejich přehrání se dozvídáme poměrně dost o prastarých a jejich boji s krutým nepřítelem. Prastará civilizace byla pro vítězství nucena obětovat většinu své populace, aby chrabrý rek vyzbrojený kostkou duší porazil temnou armádu. Obohaceni o spoustu informací z historie Marsu popojdeme do vedlejšího sálu vybojovat další náročnou bitku.

Kombinace pavouků, Hell Knighta a Impů dokáže pořádně potrápit. V levém rohu zde narazíme na další generátor osvětlení. To jsme jen jednu chodbu od finálního boje na druhém podlaží vykopávek. Dvojice pavoučích královen Vagary otestují naše odhodlání porazit peklo. A jelikož jsme hodně odhodláni, tak překročíme jejich mrtvoly k chrámovým dveřím. Za nimi najdeme výtah do třetího podlaží vykopávek. Než jej však budeme moci použít, tak je zapotřebí nahodit generátor.