Command & Conquer: Renegade – Tutorial

Tutorial tu je z jediného prostého důvodu, je to jediná mise, v níž dostáváme možnost se s Havocem pořádně projít po základně GDI. Takže pokud si chcete prohlédnout taktéž budovy Global Defense Initiative, je tu příležitost. Hra nás nejprve seznamuje se základním pohybem, aby nás v zápětí zaúkolovala nalezením strážní věže (Advanced guard tower). Ta ve světě C&C zastává roli sofistikovaného obranného systému vyzbrojeného čtveřicí těžkých kulometů a raketometu. To vše v naprosto automatizovaném provozu řízeném Master Control Terminalem.

U této budovy nejprve dostaneme školení ohledně přístupových karet. K otevření barevně označených dveří je zapotřebí vlastnit adekvátní přístupovou kartu, jíž získáme od důstojníků. Po krátkém výletu výtahem se setkáme se Sydney, jejímž úkolem je vysvětlení fungování lékáren a tolik nezbytného brnění.

Další naší zastávkou jsou kasárna (Infantry barracks), kde se setkáme s další postavou této hry. Gunner nás v těchto prostorách nemůže provést ničím jiným, než používáním zbrojního arzenálu. Postupně si tak vyzkoušíme automatickou pistoli, odstřelovačku, útočnou pušku, raketomet, výbušninu C4 a v samotném závěru nesmí chybět chlouba GDI, Iontový kanón.

Třetí nezbytnou zastávkou je továrna (Weapons factory) produkující bojová vozidla. Do jejich obsluhy nás zasvětí nekompromisní Hotwire. Obrněný Humvee se svým kulometem je ideální volbou pro rychlou přepravu po bojišti a eliminování pěchotních jednotek. K absolvování řidičských dovedností je zapotřebí objet základnu a protnou všechny modré hvězdy znázorněné na minimapě. Po splnění tohoto požadavku se můžeme vrátit k Hotwire, jenž nám svěří do rukou trochu těžší kalibr. I s tankem absolvujeme cvičné kolečko, při němž dostáváme prostor si zastřílet či přejet cvičné cíle.

V dalším kolečku průpravy na nebezpečný svět se setkáme v tiberiové rafinérii (Tiberium refinery) s Dr. Mobiusem. Ten nám řekne něco o této mimozemské substanci a jejím významu v chodu základen i nebezpečnosti na lidský organismus. Po kratičké přednášce nás čeká poslední vzdělávací kolečko v elektrárně (Power plant), aby nás Dr. Petrovová v krátkosti informovala o důležitosti této budovy. Ta, stejně jako ostatní budovy životně potřebuje plně funkční Master Control Terminál. Jeho zničením dojde k vyřazení celé budovy. A tomu je v případě té spřátelené zapotřebí zabránit. Ve finále tedy musíme přiložit ruku k dílu a zlikvidovat invazivní důstojníky Nodu.