Call of Duty: United Offensive – Ponyri gameplayDalším důležitým milníkem v bitvě o Kurský oblouk je dobytí železničního uzlu v Ponyri. Společně s tankovou divizí právě začínáme útočit na stanici, při čemž je nesmírně důležité se držet v krytu za T-34. Je to jediný způsob, jak přežít těžkou kulometnou palbu z dvojice německých tanků. O ty se vzápětí postará náš doprovod, přičemž však levý vedoucí tank schytá přímý zásah. Logicky tak vyplývá, že je mnohem bezpečnější se držet za T-34 vpravo. Ten nám poskytne bezpečí až k zátarasům, u nichž se postaráme o nějaké ty obránce a postupujeme vlevo k budově skladu. U té se dostáváme do hledáčku ostřelovače v okně věže. Jakožto nejlepší střelec v jednotce dostáváme rozkaz se o něj postarat. Najdeme si tedy místo s dobrým výhledem a bez nějakých větších komplikací se o něj postaráme. To nám otevírá prostor k přesunu k budově železniční stanice. Do té vnikneme pobořenou zdí, v čemž se nám samozřejmě budou snažit zabránit nepřátelské jednotky. Po přestřelce v přízemí vyčistíme i patro, po čemž se vrátíme zpět dolů, kde se ve vedlejší místnosti našlo ještě pár odhodlaných obránců. V tuto chvíli se nám podařilo definitivně obsadit železniční stanici.

Na řadu tedy přichází osvobození zbytku vesnice. Antonov rozráží dveře na prostranství pod silnou nepřátelskou palbou. Opatrně se probijeme na druhý břeh potoka, odkud se posléze přesuneme do ulice vpravo. Ta je pod palbou kulometu v patře školy. A jak jinak, když je zapotřebí někde udělat pořádek, dostáváme k tomu rozkaz my. Přes přízemí budovy se prostřílíme až do patra ke kulometu a postaráme se o jeho obsluhu. Na to následuje rozkaz k přeskupení. Další postup v tuto chvíli stojí na zničení tanku. O ten se má postarat Boris Semashko, jemuž během tohoto výletu budeme poskytovat krycí palbu. Dvorky domů vpravo obejdeme zátaras a dostaneme se do zad nepřítele. Při plnění tohoto úkolu narazíme jen na minimální odpor, takže stačí Semashka dostat k tanku, na nějž připevní výbušninu.

Již při návratu ke zbytku jednotky začíná být jasné, že toto nebyla poslední komplikace při postupu k továrně. Hned ve vedlejší ulici stojí další tank, za nímž je navíc v domě kulometné hnízdo. Je tak patrné, že si budeme muset se Semashkem svůj výlet zopakovat. Využijeme vraku náklaďáku k přeběhnutí do ruin domu, skrz nějž se dostaneme na dvorek, jímž se dostaneme k budově obsazené Němci. Zatímco se vydáme vyčistit patro a postarat se o kulomet, Semashko míří na ulici připevnit výbušninu na tank. Od kulometu mu tedy poskytneme trochu té krycí palby. Konečně máme volnou přístupovou cestu k továrně. Do té dle rozkazu pronikneme dveřmi v suterénu a následně postupujeme budovou až do výrobní haly. V té se postaráme o obránce u oken, čímž umožníme zbytku jednotky proniknout do budovy. To startuje poslední německou snahu odrazit nevyhnutelnou porážku. Přímo v hale nasazují do boje tank. Naštěstí tu máme k dispozici Panzerfaust, jímž se postaráme o tank a následně eliminujeme i zbytek vojáků.