Call of Duty: United Offensive – Kharkov 2 gameplayBoje o Kharkov pokračují. Dírou, jíž před chvíli prorazil německý tank na dvůr domu, jsme se dostali na ulici, po níž máme za úkol pokračovat k nedalekému náměstí. V doprovodu tanků dorazíme k rozcestí, které je pod silnou palbou. Nic nám sice nebrání postupovat kupředu ulicí, ovšem mnohem bezpečnější volbou je projít vnitřkem budovy. V té se stačí postarat o pár obránců, zatímco zbytek jednotky postupuje venkem. V tuto chvíli jsme již jen několik metrů od náměstí, na což upozorňuje soustavná palba. O její kadenci se velice rychle přesvědčíme na vlastní kůži. Nezbývá tak nic jiného, než rychle seskočit k pobořeným stěnám, u nichž již čeká Antonov. Ten si uvědomuje vážnost nastalé situace. Bez podpory tanků nemá pěchota sebemenší šanci prorazit výtečně rozestavenou německou obranu. Je proto nezbytné najít vojína Korolova, který má u sebe vysílačku. Chtě nechtě musíme následovat seržanta a poskytovat mu adekvátní krycí palbu při přesunu mezi vraky tanků.

Tímto způsobem se dostaneme až do budovy vlevo, kde Korolov povolá ženisty, aby odstřelili vraky vozidel, které brání tankům v útoku. Ty je v tuto chvíli potřeba krýt. Ujmeme se odstřelovací pušky, s níž se postaráme o každého obránce, co se nám dostane do hledáčku. Zvláště neškodí zlikvidovat Němce u kulometu a následně se zaměřit na obranu kolem sochy ve středu náměstí. Jejich likvidováním vytváříme ženistům bezpečný koridor k přesunu, za což se nám odvděčí odstřelením vytvořeného zátarasu. Příjezd tanků nutí zbytky odporu ustoupit. Ovšem ani zdaleka se nehodlají vzdát. Antonov ani pořádně nestihne rozebrat svůj plán na dobití železničního nádraží, když přichází varování o blížících se bombardérech. Ty je zapotřebí zastavit, k čemuž výtečně poslouží německý protiletadlový kanón. S ním je zapotřebí sestřelit eskadru přilétající ve třech vlnách po třech letadlech.

Zastavení náletu maří německou snahu oslabit jednotky mířící na nádraží. Tam se nyní vydáváme i my. Nejprve je však ještě potřeba spravit pořádek v jedné hale, přes jejíž pobořenou zeď se dostáváme na nástupiště. V bojích o nádraží má v tuto chvíli navrch Rudá armáda, ovšem to se může každou chvíli radikálně změnit. A také že ano, misky vah zanedlouho vychyluje nálet Štuky. Její přesně svržené bomby zlikvidovali obranu protějšího kolejiště, což dalo Němcům prostor zaútočit. Do tohoto posledního útoku vrhají veškeré jednotky. Takže krom pěšáků se je zapotřebí vypořádat s pěticí tanků a dvěma obrněnými transportéry. To nám navíc ještě komplikuje svými nálety vracející se Štuka. Jako ideální se tak zdá zaujmout pozici mezi prvním a druhým vagónem. Ty poskytují dostatek krytí před padajícími bombami a vždy mezi jednotlivými průlety můžeme použít nedaleké dělo k likvidování těžké techniky. Po zničení pátého tanku se spouští odpočet do příjezdu posil. Takže stačí již jen vydržet poslední nápor, než v animaci dorazí vlak s čerstvými posilami.