Call of Duty: United Offensive – Kharkov 1 gameplayKonečně jsme zpět u své jednotky, s níž se chystáme dobýt Kharkov. A již od samého počátku je jasné, že jde veškerá sranda stranou. Před námi jsou těžce opevněné budovy, v jejichž oknech jsou rozmístěny kulomety. Je proto potřeba postupovat obezřetně a zavčasu likvidovat kulometčíky, kteří by nás mohli ohrožovat. Ono celkově nemá smysl nijak pospíchat, jelikož je stejně zapotřebí počkat na příjezd tanků, jejichž děla definitivně umlčí štěkání kulometů. S podporou T-34 konečně můžeme zaútočit na ulici vedoucí do nitra města. Ovšem postup je velice rychle ukončen zásahem tanku, načež si nás k sobě povolává seržant Antonov. K prolomení obranné linie je zapotřebí zničit protitanková děla. Dostáváme tedy za úkol najít vhodný výhled a předat koordináty našemu dělostřelectvu. Vydáváme se tedy do patra budovy, kde máme přes pobořenou zeď výtečný výhled na první nepřátelské dělo. To zaměříme pomocí dalekohledu, načež vojín Korolov předá souřadnice cíle.

Po zničení tohoto děla nadešla chvíle přesunu k dalšímu cíli. Vykopnuté dveře nás dostávají do části domu, která schytala pořádný zásah. Ale máme tak alespoň prostor seskočit na ulici a proběhnout do sutin vedlejšího domu. V něm vyběhneme do nejvyššího patra, odkud máme výhled na druhé nepřátelské dělo. Zaměříme jeho souřadnice a vrátíme se zpět do přízemí. Zde již ostatní členové našeho týmu čekají připraveni vykopnout dveře k dalšímu domu. Z jeho okna máme pro změnu výhled na německý tank. Po jeho levici se nám snaží zkomplikovat zaměření kulomet. Zda se o otravné MG-42 postaráme nebo to necháme na dělostřelectvu je na každém z nás. Když na to přijde, tak se stačí krýt za stěnou a až bude Korolov připraven předat koordináty, tak mu je nadiktovat. Až se tak stane, tak není od věci ustoupit od stěny, jelikož ji zasáhne dopadající střela. Následně se dírou ve zdi přidáme ke zbytku jednotky a společně s tanky postupujeme ulicí až do okamžiku, kdy jedna T-34 dostane zásah Panzerfaustem. Jasný signál vyrazit vyčistit ruiny města od obránců. Ty zanedlouho přijede podpořit Tiger, takže dle rozkazu doběhneme pro pancéřovou pěst a postaráme se o něj.

Další postup nás zavádí k zástavbě domů. K té je nejprve zapotřebí proniknout, takže se postaráme o všechny obránce. A je jedno, zda právě dřímají v rukách samopal, odstřelovací pušku nebo kropí přístupovou cestu kulometem. Ve chvíli, kdy zlomíme odpor vně, zamíříme obsadit jižní budovu. Tu nejprve prohledáme, přičemž se postaráme o veškerý odpor. Následně jsme povoláni zpět ke zbytku jednotky, s níž postupujeme k místu, kde bombardování poničilo střechu i jednotlivá poschodí. Bez nějakého většího přemýšlení seskočíme do sklepa, z něhož vedou schody do protější části budovy. V té je potřeba najít chodbu, která nás dovede ke dvoru. Ten se stává místem tvrdého střetnutí s nepřítelem. Je tedy zapotřebí si najít vhodnou pozici k odražení tohoto útoku. Do něj se pochvíli zapojí i tank, o nějž se jak jinak musíme postarat. V tuto chvíli máme již vítězství na dosah ruky. Stačí se jen postarat o zbytek Němců, do čehož se ke konci zapojí i příchozí posily.