Call of Duty: United Offensive – Foy gameplayFoy, městečko kolem čtyř kilometrů od Bastogne je další zastávkou v osvobození Belgie. A ani tentokrát to nebude procházka růžovým sadem. Naše jednotka dostala rozkaz vyčistit cestu 11. obrněné divizi, jenž je v tuto chvíli kvůli nepřátelskému dělostřelectvu držena v šachu. K domům městečka se dostáváme skrz otevřená pole, kde jsou jedinou možností krytí kupky sena. K lepšímu přebíhání nám hra v tuto chvíli dává k dispozici sprint (alt). Takto se postupně dostaneme až k dřevěné boudě, u níž jeden z našich padá k zemi po zásahu snipera. Na to Moody reaguje rozkazem se chopit odstřelovací pušky a postarat se o něj. Nejprve se tedy zbavíme snipera v podkrovním okně protějšího domu. Tím si vytvoříme dostatek klidu dostat do hledáčku pozorovatele řídícího dělostřelectvo. Ten má své stanoviště v pobořené střeše domu nalevo od snipera.

Po zlikvidování kulometčíka již nic nebrání v přesunu k domům. Zde se je zapotřebí vypořádat s přibíhajícími obránci. A jelikož je jejich příval nekončící, je potřeba pomalu, zato neustále postupovat vpřed k nejbližšímu rohu. Za ním narážíme na prostranství s dělem. Ve chvíli, kdy se nám daří vyčistit jeho okolí, nám začne komplikovat život kulomet v patře boční budovy. O jeho obsluhu se můžeme dle rozkazu postarat dělem nebo jednoduše do okna vhodit nějaký ten granát. Posléze přijde řada i na samotný kanón. Připevníme k němu výbušninu a vyčkáme na explozi. Ta je signálem pro seržanta Moodyho, aby vykopnul dveře. Tím se přesouváme k boji dům od domu. Tato čistka jednotlivých domů nás dovádí až k zaparkovanému tanku. Ten pomocí výbušniny zničíme a přeneseme boje na náměstí. Přes to se probijeme ke kostelu, který je potřeba zabezpečit. Jeho věž je totiž ideálním místem k odražení případného protiútoku.

A ten na sebe nenechává dlouho čekat. Němci formují u nedalekého domku obrannou hráz postavenou na panzerech. O ty se je zapotřebí postarat, než dorazí naše tanky. Krom panzerů by naší pozornosti neměl uniknout kulometčík na půdě rozbořeného domu. Ten je jedinou hrozbou, co nás ohrožuje, takže během čekání, než doběhnou další nepřátelé s Panzerschreckem, není od věci se o něj postarat. Odstraněním poslední vlny otevíráme cestu Shermanům, kteří přebírají iniciativu v dalším postupu. Tedy jen na okamžik. Hned u mostu dostává vedoucí tank přímí zásah od dobře zakopaného Tigeru. Nedá se nic dělat, proplížíme se k poničenému vozidlu na mostě a zredukujeme počty obránců. Zejména se je potřebné postarat o dvojici kulometů. Bez jejich palby dostaneme dost prostoru doběhnout k zákopu vpravo, jenž je výtečným výchozím bodem k útoku na stodolu. Po zlomení odporu pěchotních jednotek popadneme ve stodole panzerfaust, s níž se postaráme i o Tiger.