Call of Duty: United Offensive – Bastogne gameplayMrazivé Ardeny jsou pro 101. výsadkovou divizi horkou půdou. Strategicky významné město Bastogne se stává cílem posledního pokusu zvrátit nepříznivý vývoj války. Těžká německá ofenziva nutí každého muže šáhnout až na dno svých sil. Výjimkou není ani Scott Riley, naše postava, s níž jsme právě na hlídce. Naše jednotka dorazila k poslední zastávce, do níž se mužům již příliš nechce, avšem seržant Moody je v důslednosti neoblomný. Vydáme se tedy se zbytkem mužů obhlédnout nejbližší okolí. Velice rychle však narážíme na nepřátelský odpor. A dle blížícího se zvuku jedoucího tanku, je patrné, že není šance udržet pozici. Přichází tedy nezbytný rozkaz k ústupu k jeepu. K tomu se nám s vypětím všech sil pod silnou palbou nakonec daří dostat. Tím ale ani zdaleka není vyhráno. Nyní se je zapotřebí dostat přes území ovládané nepřítelem k velitelství a varovat kapitána Foleyho před přicházejícím útokem. Chopíme se tedy kulometu a kropíme vše živé v dosahu.

S notnou dávkou štěstí se nám daří dojet na velitelství, kde si u dveří doplníme munici a následujeme Andersona k zákopu. Rozkaz v tomto ohledu zní jasně, udržet linii. K její prolomení nepřítel krom pěchotních sil použije i dva obrněné transportéry, u nichž si je zapotřebí dát pozor na muže za kulometem. Po odražení tohoto náporu za námi dorazí seržant Moody s novým úkolem. Potřebuje někoho za kulomet Browling. Následujeme ho tedy do zákopu na levém křídle. Zde se chopíme kulometu, rozložíme si ho na pažení zákopu a likvidujeme přicházející vlny pěšáků, včetně jednoho transportéru. Úspěšné odražení této vlny má však své úskalí, němcům právě dorazila tanková divize. Naštěstí je již na cestě naše letectvo, jemuž je zapotřebí označit oblast pro svržení bomb. K tomu potřebuje Moody vyčistit protější kopec od kulometčíků. Zavede nás tedy k dalšímu zákopu s odstřelovací puškou. Tu popadneme a odstřelením dvou kulometčíků nabízíme seržantovi prostor hodit dýmovnici.

Nálet letectva se sice postaral o přijíždějící tanky, ovšem stále není vyhráno. Obranné linie za kopcem jsou pod silným tlakem a v některých místech se podařilo nepřátelům dokonce prorazit. Je tedy nezbytné posílit obranu a pokusit se o malý zázrak. Nejprve se je zapotřebí postarat o několik vojáků Wermachtu, kterým se podařilo prorazit. V tento okamžik se na obzoru objeví německý tank. Nezbývá tedy nic jiného, než doběhnout k zákopu, u něhož po pravé straně najdeme bednu s bazukou. Sotva se nám podaří zničit tento, již klepe na vrátka druhý. A jelikož zde již nemáme další munici, je zapotřebí popoběhnout o zákop dál a doplnit si jí. To samé platí i o třetím tanku a přesunu k třetímu zákopu s další bednou munice. Na kopci před námi se však již valí další útočná vlna, na jejíž zastavení v tuto chvíli nemáme dostatek prostředků. Naštěstí konečně dorazila 4. tanková divize s tolik kýženými posilami.