Call of Duty: United Offensive – Bastogne crossroad gameplayChladné Ardeny nedávají prostor pro odpočinek. Sotva jsme stihli nabrat trochu sil po nekončícím obléhání, přichází další úkol. Bastogne tvoří důležitou křižovatku k dalšímu postupu, je tedy naprosto nezbytné toto rozcestí dobít a připravit tak prostor pro zítřejší příjezd tankové divize. Zatímco četa seržanta Ramireze zaútočí přímo na rozcestí, muži seržanta Jonese a Moodyho se nejprve postarají o protitanková děla rozmístěna u nedalekého statku. A jelikož jsme u něj ztratili kontakt s průzkumným týmem, lze očekávat, že byli zajati. Vyrážíme tedy s Moodym přes pláň, o níž jsme nedávno tak tvrdě bojovali. Hned za kopcem nečekaně narážíme na německé postavení, což odnáší jeden z mužů. Moody proto vydává rozkaz ke krycí palbě, aby ho mohl odtáhnout do bezpečí. Ideální tak je využít ke krytí kamenů a v prvé řadě se postarat o nepříjemný kulomet. Bez něj má Moody dostatek prostoru k záchraně zraněného muže, po níž přichází rozkaz k vyčištění lesa od zbytku nepřátel.

Další kroky již vedou ke statku. Těsně před ním se setkáváme se spojařem druhého útočného oddílu, od něhož získáváme aktuální informace o síle nepřítele. Nic tak nebrání dle plánu zaútočit. I když podle něj to až tak nevychází. Němcům se nějak podařila odhalit naše přítomnost, takže ztrácíme moment překvapení. V tento okamžik se je zapotřebí dát doprava a kolem plotu se dostat ke kulometnému hnízdu. Tady je důležité se držet v zákrytu stromů a tím uniknout pozornosti obránců v hnízdě. Pak již není nijak složité se postarat o veškerý odpor před budovou, jíž využijeme k proniknutí na dvůr statku. Při jeho čištění si je zapotřebí dát pozor na stodolu, v jejímž patře se usídlil kulometčík. Následně zamíříme do domu, kde se podaří zajmout německého důstojníka. Ten po chvíli domlouvání přiznává zajetí hlídky, kterou drží ve stodole. Do té se bez nějakého zdržování vydáváme zachránit zajaté vojáky.

Statek je zajištěn, tak nyní ještě dokončit primární cíl mise, obsadit rozcestí. K tomu se přesouváme zaminovaným lesem, takže se vyplatí držet Moodyho, který nás bezpečně dovede k cíli. Před samotným útokem na německé opevnění není na škodu nejprve obsadit zákop na druhé straně silnice a z něho následně zaútočit na bunkr. Výhoda tohoto postupu je prostá, tímto směrem není natočen kulomet, takže jsou naší jedinou starostí bránící vojáci. Ovšem dobití rozcestí stále ještě neznamená vítězství. Na cestě je německý konvoj a rozhodně by bylo k zlosti se teďkon nechat vytlačit. Přichází tak ke slovu diverzní akce. S jednotkou se přesouváme na ideální místo, kde konvoj napadneme ze zálohy. Stačí jen počkat až bazuka zničí v čele jedoucí transportér a posléze se postarat o vysedající vojáky. V ideálním případě by to byl konec nočního dobrodružství, avšak v této koloně jede i tank. A jelikož muž s bazukou to právě koupil, nezbývá nám nic jiného, než se jí chopit a o tank se postarat. Až nyní lze tuto bitvu považovat za vítěznou a vrátit se k rozcestí pro další rozkazy.