Call of duty – Pegasus day gameplay


Noční přepadová akce byla jen pouhým začátkem. Mnohem větší odpor se dá očekávat v nadcházející protiofenzivě. Na našich bedrech tak lpí osud tohoto místa. Je zapotřebí odrážet nepřátelské útoky až do příchodu posil. A to budou hodně dlouhé minuty, které právě začaly odtikávat. Velící důstojník ani nestihl pořádně poinformovat o stavu věci a na břeh kanálu začínají dopadat dělostřelecké salvy. Německý útok je tu a je zapotřebí se přesunout na druhý břeh. Tedy samozřejmě až po dopadu posledních dělostřeleckých projektilů. Od tohoto okamžiku začíná boj o holý život, kdy malá skupina spojenců stojí proti mnohonásobné převaze. Je proto potřeba najít vhodný úkryt, který nám poskytne přehled o všech třech stranách, z nichž přicházejí německé výpady. Při nich dozajista přijde vhod možnost doplnit zdraví či pobrat nějakou tu munici, na bednách před mostem.

Ač se celá jednotka rve jako lev, přichází chvíle, kdy kapitán Price vydává rozkaz ke strategickému přesunu. Bezproblémový ústup je zapotřebí krýt palbou kulometu na druhé straně břehu. Jeho palebná kadence zaměstná přicházející šiky nepřátel a ostatní členové jednotky mohou bezpečně zaujmout nové pozice před dalším bojem. V tento okamžik dostáváme zprávu o blížících se posilách. Avšak do jejich příjezdu zbývá dlouhých pět minut. A při tlaku, jenž útočníci vytvářejí, to budou setsakra dlouhé minuty.

Oni totiž i agresoři vědí, že je toto poslední příležitost získat kontrolu nad mostem a zničit ho před příjezdem spojenců. Do bojů se tak krom pěchotních jednotek zapojují i tanky. Náš cíl je v tomto ohledu jasný, držet se poblíž kanónu a dle potřeby jím eliminovat přijíždějící tanky. Přitom během krátkých přestávek musíme zvládat korigovat množství pěšáků v naší blízkosti. Zkrátka nesmíme dopustit, aby se jakákoliv nepřátelská jednotka dostala příliš blízko, to by znamenalo neúspěch. A to přeci nehodláme dopustit. Zvláště když jsme tak blízko zdárnému vyslechnutí pochvaly zá výtečně odvedenou práci.