Call of duty – Pavlov house gameplay


Naše putování nás dovedlo k seržantu Pavlovovi. Jeho jednotka má za úkol dobýt nedaleký dům, ovšem okolnosti jej v tuto chvíli nutí zůstat se skrčenými hlavami v okopu. Němečtí střelci totiž nemilosrdně trestají jakoukoliv snahu o přiblížení. Pro další postup je tedy naprostou nutností se o nepřátelské odstřelovače postarat. Pro snadnější identifikaci terčů posílá Pavlov svého nejrychlejšího muže, vojína Kovalenka dělat živou návnadu. To se sice Kovalenkovi příliš nezamlouvá, ovšem odmlouvání se v rudé armádě nenosí, takže nemá příliš na výběr. Jeho kličkování nám tak poskytne představu o poloze snipera. Stačí sledovat okna domu a dle záblesku od výstřelu zacílit.

Likvidací odstřelovačů konečně otevíráme prostor k útoku na samotný dům. Ten je chráněn poměrně intenzivní palbou, takže je nutné si najít vhodné místečko, kudy do něho pronikneme splnit další sérii úkolů. A tou není nic menšího, než kompletně vyčistit patro po patru a to včetně sklepa. Ve chvíli, kdy úspěšně sejmeme posledního německého vojáka, si nás žádá Pavlov čekající v posledním patře. Od něho se dozvíme o protitankových puškách v druhém a třetím poschodí. Nejprve nám ke zničení přijíždějícího tanku poslouží ta v druhém patře, následně se přesuneme o patro výše postarat se ještě o druhý tank.

Jejich příjezdem začíná německá protiofenziva, jíž je zapotřebí čelit po čtyři minuty. Nejlepší si je najít místo s výhledem na všechna schodiště vedoucí do příslušného patra a střílet po všem, co nemá rudou hvězdu na beranici. Po uplynutí této doby přichází rozkaz vyčistit budovu od zbytku německých sil, čímž pro dnešek naše práce končí. Již jen vítězoslavně vyjdeme před budovu, abychom si vyslechli pochvalu za dobře odvedenou práci.