Call of duty – Pathfinder gameplayKonečně je to tady. Vylodění spojeneckých vojsk je na spadnutí a jejich postup je zapotřebí podpořit akcemi v nitru nepřátelského území. Martin je vysazen poblíž městečka Sainte-Mère-Église ležícím v Dolní Normandii. To sice nevyniká svou rozlohou, přesto se jedná o strategické místo. Procházející silnice N13 je pro Němce podstatná k protiútoku na spojenecké síly vyloďující se na plážích Utah a Omaha. Cílem Martinovi jednotky je obsadit toto městečko a zadržet případné německé posily.

Ale hezky postupně. V tuto chvíli je Martin součástí předvoje, jehož cílem je označit bezpečnou zónu seskoku pro zbytek jednotky. Vydáváme se tedy k místu dopadu svého kolegy, v jehož vybavení je signální maják. Cestou narážíme na indisponovaného Němce, snadný to cvičný cíl. Jak zanedlouho zjistíme, náš parťák neměl tolik štěstí jako mi, Němci ho dostali ještě před tím, než stihl odepnout popruhy padáku. Na smutek však není čas. Spojenci jsou na cestě a nutně potřebují signál navádějícího majáku. Popadněme tedy batoh s majákem a vyrazme směrem k bunkru. Tím je potřeba projít na prostorné pole, kde na vyznačeném místě vztyčíme maják.

To umožní zbytku výsadkářů bezpečný dopad na zem. I když slůvko bezpečný je značně zavádějící. Krátce po dosednutí prvních mužů se spouští pořádné peklo. Němci obsadili budovy nedaleké farmy, jíž jsou ochotni bránit do posledního muže. Úkol je tedy jasný. Vyčistit první, pak následně i druhou budovu a skrz rozbořenou zeď se vydat vstříc misi výsadku.