Call of duty – Eder dam gameplay


Excelentní výkon s vlasteneckým nasazením ani náhodou nemohl zůstat bez povšimnutí. A tak když kapitán Price zamířil ke zvláštním jednotkám, neváhal si do svého týmu přizvat naši maličkost. To nás přivádí až na německé území k přehradě Eder, na níž se chystá další nálet, poté co byla po úspěšném útoku novým typem bomby s loňského května, opětovně opravena. Naším cílem je tedy logicky sabotovat veškerou protivzdušnou obranu a následně tuto lokaci urychleně opustit.

V první fázi operace nás čeká zničení několika protileteckých kanónů umístěných podél cesty na přehradě. Nejprve si odstřelovací puškou vyčistíme přístupovou cestu, načež následuje rychlý slet umístěných trhavin. Lehkostí, s jakou se od jednoho děla k druhému můžeme pohybovat, se však nesmíme nechat zmást. V okamžiku kdy to poté nejméně čekáme, vběhneme do rány kulometu. Na to si je zkrátka potřeba dát pozor a o kulometčíka se zavčasu postarat. Pak nám již nic nebrání dokončit dílo zkázy.

Tím je fáze jedna dokončena a čeká nás ta těžší část. Musíme se vydat přes vnitřní prostory přehrady až k dělům protiletecké obrany umístěných pod ní. Přičemž v úzkých uličkách lze očekávat silný odpor a víc než kdekoliv jinde se vyplatí naklánět se zpoza rohu k obhlédnutí situace. V podstatě se musíme prostřílet od prvního výtahu prostory přehrady k druhému, od nějž nás tunely dovedou do budovy s generátory. Na ty přiděláme čtveřici výbušnin a k dokončení díla zkázy ještě jednu trhavinu připneme na dělo před budovou. V tento okamžik k dokončení mise ještě schází zneškodnit dvě protiletecká stanoviště.

Cíl mise je sice již dosažen, ale ani náhodou se nám nechce čekat, co bude následovat. Nastává třetí fáze s jediným cílem, evakuovat se. Stejnou cestou jakou jsme došli až sem, se postupně prostřílíme až na vrchol přehrady, kde na nás netrpělivě čeká kapitán Price s náklaďákem. Jakmile naskočíme na korbu, vyrazí kupředu. Cestou si ještě symbolicky můžeme zastřílet na německé hlídky, ale tak nějak to již není nutností. Další mise úspěšně splněna.