Call of duty – Dawn ville gameplay


St. Mère Église padlo až překvapivě snadno. Německé jednotky zřejmě byly již vyčerpané po celonočním boji. Ovšem v tento okamžik se karty obracejí. Spojenci mají za sebou náročných několik hodit, k nimž se ještě nějaká přidá. Němci začínají svoji protiofenzivu minometnou palbou. Na ulici není bezpečno a rozhodně by jsme neměli ignorovat velitelův rozkaz zamířit k nejbližšímu domu. Po krátké minometné palbě kapitán Foley posílá jednoho z mužů obhlédnout situaci. Tento nebožák se tak stává první obětí nadcházejícího útoku. A jelikož jeho součástí je i tank Tiger, jsme posláni do kostela pro Panzerfaust.

Po zničení tanku je se potřeba urychleně nachystat na další útočnou vlnu. Ta pro změnu přichází z náměstíčka zpoza kostela, přes nějž jsme v noci postupovali i my. Vyrazme proto do kostela, kde se chopíme kulometu a přicházejícím jednotkám vysvětlíme, že to ani náhodou není dobrý nápad. Tohle místo je naše a basta. Po chvíli intenzivního kropení všeho, co se pohne, máme vyhráno. Tedy alespoň na této frontě. To je také důvod, proč si nás sebou Foley bere k odražení menší jednotky přicházející z jihoseveru.

Zdánlivě bezzubý útok má však svoje eso v rukávu zatím schované. Ve chvíli, kdy se vracíme ke kostelu, vtrhne na bojiště další Tiger. Nedá se nic dělat, musíme se kolem něj protáhnout k uličce ke kostelu a v něm si vzít další Panzerfaust. I když to zpočátku vypadá jako šílený nápad, tak je to ve skutečnosti relativně snadné, stačí se akorát držet mimo dostřel předního kulometu. Posádka tanku má plné ruce práce s ostatními spojeneckými vojáky, takže tomu jednomu osamocenému nevěnuje příliš pozornosti. To nám dává dostatek prostoru na dvakrát proklouznout až do kostela a o tank se postarat. To je okamžik, kdy je hlavní útočná vlna za námi a nadešel čas se postarat o otravné minomety.

Cestou k rozpadlé zdi, za níž nepřítel zřídil stanoviště minometů chráněných několika kulomety, si můžeme vychutnat moment, kdy se naši spolubojovníci pomocí granátu starají o vyřazení posledního tanku. Filmová to vsuvka nás však nesmí příliš dlouho rozptylovat. Likvidace minometčíků je v tuto chvíli prioritou. Na místě určení si vezmeme odstřelovací pušku, s níž se opravdu zaměřme na osádku minometu po pravé straně. Jeho eliminací zpřístupníme cestu zbytku jednotky, jejíž příchod zaměstná pozornost kulometčíku a pro nás je o mnoho snadnější zaměřit jejich hlavy do středu nitkového kříže. Dobytí dvoru následně dokončíme zaběhnutím za roh budovy, kde se postaráme o druhý minomet. St. Mère Église je definitivně v našich rukou a zapíše se do dějin jako jedno z prvních osvobozených měst okupované Francie.