Call of duty – Brecourt mansion gameplay


Ani chvíle oddechu, tak se dá popsat posledních několik desítek hodin. Na Martina čeká pod velením seržanta Moodyho další náročná mise. S minimem informací o rozmístění i počtu nepřátel dostávají za úkol dobýt zámek Brécourt, který se nachází tři míle jihozápadně od pláže Utah a severně od vesnice St. Mère Église. V této lokalitě má nepřítel rozmístěny houfnice odstřelující cestu vedoucí z nedaleké pláže Utah, čímž značně komplikuje postup 4 pěchotní divize dále do vnitrozemí. Eliminování této hrozby je tak důležitým krokem k získání kontroly nad provincií Normandie.

Po krátké instruktáži vyrazíme za seržantem až k místu prvního střetnutí s nepřítelem. To je chráněno kulometným hnízdem, takže se nejlepší možnou strategií stává rozdělit síly na dvě skupinky. My se vydáváme doprava s Moodym a Elderem. Po proražení linie a proniknutí do nepřátelských zákopů seržant výbušninou zničí první dělo. Moment překvapení sice již vymizel, ale i tak se musí pokračovat zákopy k dalšímu dělostřeleckému stanovišti. Zničení druhého děla téměř okamžitě vzbudí pozornost jednotek v přilehlém bunkru. Vykopnutím dveří nám tak nevědomky otevírají cestu k dalším kanónům. Při procházení bunkru si však nejprve uděláme drobnou zastávku a v rádiové místnosti se zmocníme důležitých dokumentů.

Opuštění bezpečí bunkru nás dovádí k místu, kde se jiná skupina spojenců dostala pod palbu nepřátel. To si vyžádalo své ztráty a jeden z mužů zůstal raněn u nedalekého stromu. Vážnost zranění spojená s neutuchající palbou nedovoluje dotyčnému vojákovi návrat bez cizí pomoci. Tak tohle si bude žádat opravdového muže. A tím seržant Moody bezesporu je. Bez váhání vydává rozkaz ke krycí palbě a vyráží zraněného muže zachránit. Tento odvážný čin si však vybírá svou daň. Moody není schopen pokračovat v diverzní akci, jíž proto pověřuje naši maličkost. Vezmeme si od něho výbušniny, které použijeme na nedaleké dělo. Jeho výbuch naruší bednění okopu, vzniká nám místo dalšího postupu k protějšímu zákopu.

I zde platí zaběhnutý postup. Nejprve vyčistit veškerý odpor, zničit dělo a vydat se na další štaci. Ta nás dovede k dalšímu kanónu, u něhož si je zapotřebí dávat pozor na kulometné hnízdo po levé straně. Jeho posláním je chránit přístupovou cestu k zámku, takže hned po zničení děla vyrazíme směrem ke kulometu. Hned za ním již máme na dohled stodolu s polorozbořenou střechou. To je náš vstupní bod k dobytí zámku. Opatrně se prostřílíme až do patra budovy, kde na stolku u postele najdeme další složku s důležitými dokumenty. V tento okamžik o našem průniku byly informovány bránicí jednotky a houfně se blíží k naší pozici. Nedá se nic dělat, chopíme se kulometu v okně a odrazíme je.

V tento okamžik jsme již malý krůček od dobytí zámku Brécourt. Na jeho nádvoří stojí poslední funkční kanón. Seběhneme tedy zpět do přízemí a právě zpřístupněnými dveřmi vyrazíme na cestu, po níž před chvíli přibíhaly německé jednotky. Zde se již jen stačí postarat o poslední náznaky odporu a zničením děla si ze seznamu odškrtnout další úspěšně dokončenou misi.