Call of duty 5: World at War – Burn ‚em Out gameplay

Obsazení letiště je jen dílčím úspěchem. Bitva o Paleliu pokračuje krvavými střety s fanatickými jednotkami japonského císařství. Ke konečnému vítězství je zapotřebí dobít silně opevněný severní výběžek ostrova a pohoří Umurbrogol. Jakožto první krok je eliminace nepříjemných minometů. S jednotkou seržanta Roebucka se vrháme do nepřátelského okopu splnit tento úkol. Hned v úvodu se dostáváme pod těžkou kulometnou palbu. Dostáváme proto rozkaz použít dýmovnici k oslepení střelce. Pod dýmovou clonou se bezpečně přesuneme hlouběji do okopu. Přímo proti nám je umístěn první minomet.

Pustíme se tedy do ostré přestřelky. V té naplno využijeme jak svou pušku, tak i plamenomet. Jakmile si trochu vyčistíme prostor, přesuneme se na kontaktní vzdálenost a necháme špinavou práci na vše požírajících plamenech. Úzké chodbičky zákopu ve spojení s vyhloubenými hnízdy jsou pro použití plamenometu přímo ideální. Akorát si to chce ozkoušet, kdy je vhodné po něm šáhnout.

Postupně se tak prokousáváme zákopem vřed. Při tom je potřeba počítat s houževnatým odporem. Vybíhající japončící lačnící po naší krvi na hrotu bajonetu ve spojení s všudypřítomnými granáty, dokáží značně znepříjemnit život. Při tom všem si je ještě zapotřebí dávat pozor na střelce na palmách. Ti bývají dost špatně vidět. Naštěstí tu je drobná berlička v podobě jistícího lana. To je relativně dobře rozpoznatelné, dává nám tak vodítko, na jakém stromě odstřelovače hledat. Opatrně se prokoušeme až k poslednímu minometu, kde místo zaslouženého odpočinku čeká rozkaz se přeskupit.