Call of duty 5: World at War – Hard Landing gameplay

Truchlit nad ztrátou kamaráda není čas, jednotku čeká další krvavé střetnutí. Močálem se přibližujeme k opevnění před letištěm. Během chvíle narážíme na sestřelený letoun. Ve snaze zjistit totožnost padlého pilota se nevědomky chytáme do pasti. Nastražená výbušnina startuje zběsilý útok. Ten si po pár metrech ještě zopakujeme. Pak již vrhneme všechnu energii do útoku na japonské postavení. U něj se je potřeba připravit na silný odpor. Využijeme proto všudypřítomných beden k přiblížení k bunkru. Ten pročistíme, čímž dáme prostor kamarádům probrat řady obránců venku. Samozřejmě jim v okamžiku, kdy dorazíme k poničeným troskám bunkru, řádně vypomůžeme. Tímto způsobem se prostřílíme až k opevněnému kulometnému hnízdu.

Zatímco poskytujeme krycí palbu, doráží voják s plamenometem vykouřit japonce z bunkru. K naší smůle schytává spršku střel do prsou, což nás pasuje do jeho role. Doběhneme pro plamenomet, načež si oflambujeme osádku bunkru. Ten pod vlivem tepla praská. Vzniklou dírou pronikneme dovnitř a skrz bunkr se protáhneme na planinu. Ta se stává dějištěm pádu spojeneckého bombardéru. Dobít letiště je naprostou nutností. Avšak pohledem na padající stroj se nesmíme nechat příliš rozptýlit. Volná planina je jako stvořená pro zákeřný přepad. Ze země na nás vyskočí pár japončíků a o jednoho se budeme muset postarat na palmě.

Tato planina nás dovede k pobořenému stavení, o něž se již vede těžký boj. Kolem spojeneckých vojáků krčících se za valem se protáhneme k bednám s proviantem. Na jedné z nich najdeme ležet M1 Garant s nástavcem pro střelbu granátů. K vyčištění budovy je jak stvořený. Sotva vidíme hlouček japončíků, tak jim tam pošleme výbušné překvapení. Čistka budovy nás dostává do patra, přes nějž se dostáváme k samotnému letišti. Zuřící tanková bitva si žádá pořádnou dávku opatrnosti. Přeci jen nechat se po tom všem přejet, není ani náhodou v našem zájmu. Naším současným cílem je zákop uprostřed letiště. V něm se nachází bazuka, s jejímž využitím vypomůžeme hochům z tankové divize.

Likvidace trojice japonských tanků nám otevírá cestu k budově letiště. Přilehlým zákopem se prostřílíme na terasu se čtveřicí kanónů protivzdušné obrany. Ten hned u schodiště můžeme s klidným svědomím použít k čistce zbytku terasy. Letiště je naše, což by měla být dobrá zprava. Ovšem za předpokladu, že na naší pozici nemíří nepřátelské posily. Urychleně tedy popadneme kulomet a pustíme se do redukce nepřátel pod sebou. Do boje po nějaké chvíli dorazí i dvojice tanků. K jejich zničení můžeme efektivně využít kanón protivzdušné obrany. Po chvíli litých bojů konečně doráží letectvo přinášející zasloužené vítězství.