Call of duty 5: World at War – Black Cats gameplay

Pacifik se stal noční můrou nejednoho mariňáka a je úplně jedno, zda se právě prodírá nehostinnou džunglí či bojuje na otevřeném moři. Petty officer Locke je zasloužilým střelcem na palubě hydroplánu PBY Catalina. Jeho eskadra Black Cats má prostý úkol, zneškodnit zásobovací lodě vezoucí zásoby na Okinawu. Ujímáme se tedy předního kanónů a vyšleme k lodím před sebou spršku střel. Vybuchující barely svědčí o dobře odvedené práci, avšak k dokončení mise bude potřeba přeci jen trochu víc. Narychlo se přesouváme na záď Cataliny popadnout kulomet. Další sprška střel mířená k lodím a zejména potom k PT člunům přináší další zkázu, na jejímž konci se opětovně přesouváme.

Kulomet na boku letadla je v tuto chvíli ideálním místem k likvidaci hlídkujících člunů, Bez jejich otravné střelby následně dokončíme své poslání a pošleme zásobovací lodě ke dnu oceánu. V ideálním případě by jsme měli hotovo, avšak ve válečném stavu si můžeme být jistí nějakou tou komplikací. Přijaté vysílání o pomoc nás směřuje k nedalekému konvoji spojeneckých lodí čelících náletu japonských letounů Zero. A jak se zanedlouho přesvědčíme, je jich plná obloha. S maximálním nasazením zaměříme palbu na nejbližší skupinku, než se stihne přeskupit a začne nás čelně ohrožovat. O přicházejících útocích nás zavčasu pilot informuje, takže na nás je jen držet prst na spoušti. Ale i tak jsou naše možnosti omezené a bezradně přihlížíme, jak se druhá Catalina řítí v plamenech k vodní hladině.

Ve vlnách se snaží přežít nejeden námořník opustivší potápějící loď. Bez váhání přistáváme, abychom podali pomocnou ruku. Než se však pustíme do vytahování přeživších, musíme se postarat o své vlastní přežití. Naši práci nám značně komplikují dorazivší útočné čluny. Bleskurychle pošleme dávku kulek jejich směrem, načež vytáhneme ubohého námořníka. Hned poté se opět chopíme kulometu k likvidaci dalších člunů. Zkrátka střídavě vytahujeme námořníky a potápíme čluny, dokud nejsme plně vytíženi.

To je okamžik, kdy soustředíme svou pozornost na neustále dotírající Zera. Ty se střemhlavě vrhají k palubám lodí. Smrtící kamikadze zanechávají spoušť. Zaměříme tedy pozornost na skupinky nalétávající na nás a odrazíme jejich útok. K naší smůle nám v nejnevhodnější dobu dochází munice. Bezradně tak přihlížíme trojici letounů mířící přímo proti nám. Naštěstí v tento okamžik již F4U Corsairs získali vzdušnou převahu a našli si čas k sestřelu těchto Zer. Nic nám již nebrání nabrat rychlost a vznést se k oblakům.