Call of duty 2 – Holding the line gameplay

Kapitán Price vyslyšel volání o pomoc a tak míříme k městečku, o nějž spojenci svádí urputné boje s dotírajícími němci. Jak je zdejší situace vyhrocená vidíme hned po příjezdu na bojiště. Takže aniž by jsme vystoupili, již jsme nuceni kropit vlny nepřátel. Není proto nijak rozumné otálet s přesunem k nejbližšímu zákopu. Přeci jen zůstat na otevřeném prostranství u vraku transportéru není úplně nejgeniálnější taktika. Navíc v zákopu dostáváme příležitost zalehnout k opuštěnému kulometu, což nám dává značnou výhodu v odrážení tohoto nepřátelského šiku. Ten je za několik okamžiků vystřídán ofenzivou z druhé strany. To nás nutí k přesunu a nasazení všech svých sil k ubránění další pozice. U té si můžeme vypomoci dělem. Jeho nabíjení je značně pomalé, avšak pokud se nám podaří poslat projektil do větší skupinky nepřátel, tak dokáže trochu ulevit obraně.

Ta za několik dalších okamžiků bude muset čelit dalšímu útoku. Čeká nás tedy další přesun na strategickou pozici, kde jak jinak budeme muset hlava nehlava střílet do houfu útočníků. Odražením této vlny však ani zdaleka nemáme vyhráno. Další útočná vlna se žene z druhého konce města. Společně s dalšími obránci se přeskupíme k místu ofenzivy. Naštěstí opětovně dostáváme k dispozici kulomet, s jehož pomocí kosíme každého nácka, který vystrčí čumák z kouřové clony. Podařilo se nám přežít další horké chvíle. Což nás však neopravňuje k odpočinku. Nepřítel do bojů nasadil těžkou techniku. A jelikož nemáme k dispozici adekvátní odpověď, nadešel čas požádat o pomoc dělostřelectvo.

Zaujmeme pozici na střeše nejvyšší budovy, odkud máme krásný výhled na okolní terén. Nedělá nám tak žádný problém již z dálky zahlédnout přijíždějící tanky. V tento okamžik je jen na nás zaměřit dělostřelectvo na jejich pozici. Vyčkáme, dokud tank nezastaví a pak jej bez otálení zaměříme dalekohledem (B) a nahlásíme koordináty (F). Zničení první dvojice je signálem pro přesun vpravo, odkud k městečku přijíždí další dva tanky. Stejným způsobem se tedy postaráme i o ně, něž zaměříme zrak posledním směrem. Z něho k nám míří trojice tanků, dalších to cílů k nahlášení dělostřelectvu. Výbuchem posledního z nich, se konečně začíná situace obracet. K místu bojů dorazili další posily, sedmá obrněná.