Call of duty 2 – The diversionary raid gameplay

Právě jsme byli vhozeni doprostřed druhé bitvy o El Alamein. Spojenecká ofenziva má jediný cíl, vytlačit Rommelovi jednotky z tohoto klíčového místa v boji o Egypt. Společně s dalšími členy jednotky se nám podařilo proniknout za nepřátelskou linii, na níž právě hodláme zaútočit z týlu. Poslání mise je prosté, oslabit německé opevnění, včetně všech opěrných bunkrů. Vyrážíme tedy čistit okopy spojující jednotlivá stanoviště. Při tom narazíme i na kulometná hnízda, o jejichž osádku se samozřejmě s chutí postaráme. Nadešel čas, aby sami ochutnali trochu toho olova. Během putování okopem narazíme i na bunkry.

Ty jsou hlavním cílem naší čistky, takže bez nějakých okolků zamíříme do každého z nich a precizně se postaráme o veškerý personál. Tímto stylem pročistíme celkem tři bunkry. U toho posledního se krom samotného bunkru ještě vyrazíme postarat o posádku kulometného hnízda nad bunkrem. S chladnou hlavou v bezpečné vzdálenosti počkáme, až vybuchnou granáty, co nám dopadly k nohám a poté vylezeme po žebříku k hnízdu. Tím máme za sebou první část mise. Linie byla proražena a spojenci svoji pozornost začali soustředit k nedalekému zásobovacímu táboru. Ten se tak stává i naším středem zájmu.

Okopem, jímž jsme před okamžikem pronikli až k bunkru, se vrátíme o kus dál, kde již máme zpřístupněnou cestu k těžce opevněnému táboru. Slůvko těžce je více než výstižné. Při jeho dobývání je proto zapotřebí značné ostražitosti. Vlítnout bez rozmyslu doprostřed bitevní vřavy se rovná sebevraždě. Naopak je zapotřebí zvolit vhodné místo a nebát se si trochu vypomoci výbuchem sudů s benzínem. A jelikož jsou v tuto chvíli jedním z našich cílů, zabíjíme tím hned dvě mouchy jednou ranou. Nejenže exploze zdecimuje řady nepřátel, ale zároveň nám zmizí z kompasu i jedno označení cíle. Po dostatečném zabezpečení venkovních prostor ještě pronikneme do trojice skladišť připevnit výbušninu na bedny s municí.

Další náročný úkol téměř hotov. V poslední fázi nás kapitán Price pověřuje průnikem do nepřátelského bunkru, v němž máme ukořistit cenné dokumenty. Vyčkáme tedy až naši kolegové odstřelí vstupní dveře a následně se prostřílíme až k místnosti s dokumenty. Ofenziva u El Alameinu slaví úspěch. Tedy prozatím. S dokumenty se jdeme hlásit ke kapitánovi, u něhož však podává hlášení jiný voják. A jak se zdá, na frontě jen kousek odtud čelí spojenci neutuchajícímu tlaku nepřítele. A bez posil nemají sebemenší šanci své pozice ubránit. Je čas popadnou zbraně a vyrazit naučit nácky úctě.