Call of duty 2 – Comrade sniper gameplay

Od částečného vítězství nás dělí jen doslova metry. Cílem je vyčistit radnici od nepřátelských sil. Vyrazíme tedy vstříc prvnímu konfliktu v navazující místnosti. To si ještě několikrát zopakujeme, než budeme moci s klidným svědomím prohlásit, že je tato část radnice zabezpečena. Mezitím se dostaneme do patra budovy, kde rozbořenou podlahou vidíme své kolegy. Seskočíme tedy za nimi, abychom podpořili útok na západní křídlo. Než se k němu však dostaneme, budeme se muset vyrovnat s nepříjemnou překážkou v podobě snipera. Tomu se podařilo dostat jednoho rudoarmějce, což byla osudová chyba.

Velitel nás pověřuje se chopit odstřelovací pušky a vyčkat vyzrazení polohy střelce. K tomu využíváme přilbu posazenou na pažbu pušky. Tato malá lest brzy slaví úspěch, takže máme přibližnou polohu střelce v domě vlevo. A jelikož po výstřelu mění svou pozici, tak není v našem zájmu mu dát další prostor ke střelbě. Přeci jen je občas náročné ho dostat do hledáčku i takto, natož muset prohledávat okno po oknu. Ve chvíli, kdy přichází suché konstatování, že je odstřelovač mrtví se přesouváme k žebříku k západnímu křídlu. Za rozbořenou zídkou se nacházejí schody. V tuto chvíli je jen čistě na nás, zda se vydáme nejprve vyčistit patro budovy či přízemí. Tak či onak musíme projít všechny prostory a spravit důkladnou očistu.

Radnice je pod naší kontrolou, tedy prozatím. Němci se jí očividně nehodlají vzdát bez boje a již v tento okamžik formují protiofenzivu. Zaujmeme tedy místo u okna a bez slitování pošleme kulku každému útočníkovi, co se nám dostane do hledáčku. Krom přibíhajících pěšáků je jednou za čas potřeba pořešit nepříjemně kousavé Mg 42. Na jeho palbu jsme vždy upozorněni a při nejbližší příležitosti neškodí se na něj zaměřit. Dost nám to usnadní práci při odrážení další útočné vlny, jenž nás čekají celkem čtyři. A jelikož je dost pravděpodobné, že i přes všechnu snahu se nám nepodaří všechny vojáky zastavit před dosažením radnice, je zapotřebí dávat pozor i na svá záda. Čas od času se někomu podaří proniknout až k našim pozicím a bude si žádat naší pozornost.

Při všem tom zmatku nesmíme přehlédnout přijíždějící obrněný transportér. Ten je součástí poslední čtvrté vlny. A jak jinak, naším úkolem je najít adekvátní protipancéřovou zbraň a postarat se o něj. Naštěstí potřebnou palebnou sílu máme doslova po ruce, takže stačí jen popadnout bazuku ležící na podlaze v patře a vykonat dílo zkázy. Tím přichází útočníci o poslední eso v rukávu a začínají se pozvolna stahovat. Pošleme jim tedy ještě nějaký ten pozdrav na rozloučenou, aby i poslední zbytky sil pochopili, že radnice je s definitivní platností naše. Stalingrad se stal až příliš velkým soustem.