Call of duty 2 – Downtown assault gameplay

Boje o Stalingrad pokračují. Nyní je zapotřebí dobít strategická místa a tím definitivně připravit němce o podpůrné body. Důležitá část bitvy o toto ikonické město začíná. Společně se svou jednotkou vyrážíme zabezpečit nedaleké domy. Vraky aut jsou výtečným krytím před nepřátelskou palbou. Zvláště nepříjemné jsou kulomety, o něž by jsme se proto měli přednostně postarat. Poté svou pozornost nasměrujeme k ruinám domu vpravo. V okamžiku, kdy se nám jej daří vyčistit, doráží na ulici pod námi tank. Nepříjemná to komplikace, zvláště když nemáme po ruce nic, čím by jsme se o něj mohli postarat. V reakci na tyto okolnosti přichází rozkaz se přesunout do protějšího domu, v němž by měla být k dispozici nějaká ta protitanková zbraň. Za přispění kouřové clony se nám daří relativně bezpečně překonat nechráněný prostor mezi domy. V tom cílovém najdeme v koupelně trojici přísavných min. Ty popadneme a po redukci pěchotních sil vyskočíme oknem k tanku.

Prostor je zabezpečen, ovšem tím tato část mise teprve začíná. Bez prodlení se vrátíme do domu, kde se mezitím strhla přestřelka s německými silami. Vykopnuté dveře nám zpřístupňují vedlejší místnost, z níž máme výhled na stavení přes ulici. V něm jsou zakopány další němečtí obránci. I když nás láká se připojit ke kamarádům u oken, tak naším posláním je přeci jen něco jiného. Za velícím se přesuneme ještě o jednu místnost dál. Její okno není tolik na ráně a dává nám přeci jen trochu toho prostoru překonat ulici. Další postup je celkem logický, vrazit do domu a zlomit veškerý odpor. Při tom si je zapotřebí dát pozor na spršku granátů dopadnuvší do přízemí po našem průniku. Ve vyčištěném patře se přesuneme za velícím do místnosti proti skladišti. To je v tuto chvíli primárním cílem. Připravit nepřítele o zásoby munice ochromí upadající odpor. Popadneme tedy kulomet a kosíme vše živé v dosahu.

Po odražení prvotního náporu se pod námi objeví spřátelená jednotka. Musíme si tak začít dávat pozor, abychom nechtěně nezačali střílet do vlastních při snaze pokrýt okna skladiště. To po několika okamžicích bere za své, signál pro další tank, aby se objevil na bojišti. V reakci na něj přichází rozkaz odstoupit od okna. To se ukazuje jako prozíravé, jelikož místo, kde jsme před okamžikem stáli, dostává zásah. Máme tak prostor k seskočení na ulici s úkolem postarat se o tank. Ten je celkem nepříjemný a je zapotřebí si dávat pozor na každý krok. Ale i přes veškerou snahu pěšáků nám to znepříjemnit se nám daří připevnit minu, načež se přesuneme k nedalekému domu. Ten nám poslouží jako nejrychlejší průchod k místu dalšího střetnutí s nepřítelem. Vyběhneme tedy do patra k díře v podlaze. Osvobození radnice je na spadnutí.