Gameplay – Call of duty 2 (Railroad station)

Druhý oddíl právě útočí na budovu nádraží. Naším cílem je se k nim připojit a pomoci jim dobít a ubránit toto klíčové místo. Nejprve se však ke své jednotce musíme dostat starým potrubím. Tím se plazíme společně s dvěma kolegy. Zanedlouho dorážíme k díře, pod níž právě zastavil transportér. A jelikož je nutkání příliš velké, tak jeho osádku pokropíme sprškou střel. To si však za okamžik vybírá svou daň. Potrubí schytává dávku ze samopalu, což stojí naše kolegy život. A to si žádá odplatu. S maximálním nasazením se stavíme u každého otvoru, abychom se postarali o každého němce v dostřelu. Při postupu nejde ani zabloudit. Akorát v jednom místě se potrubí dělí, tam si však stačí pamatovat, že zamíříme za nakreslenou šipkou. Ta nás dovádí k díře nad obsluhou minometu. Tu si je dobré pamatovat s prostého důvodu, o díru dál do potrubí přiletí granát, takže je záhodno si pospíšit a dostat se z dosahu výbuchu. Tím se ještě dostáváme nad další minomet, za nímž již potrubí končí ve starém depu.

To je v tuto chvílí předsunutou základnou, z níž sovětské jednotky útočí na nádraží. Na bedně vedle východu pořešíme svůj zbrojní arzenál a vyrazíme na zteč. Ideální je využít zákopu k přesunu ke vzdálenějšímu kraji nádraží, kde nám zídky a odstavené vagóny nabízí dostatek příležitostí ke krytí. Postupně se přiblížíme k budově nádraží, kterou bez nějakého váhání vyčistíme. Nejprve přízemí a následně i řídící místnost v patře. Avšak na nějaký klid po boji nelze ani pomyslet. Sotva padne poslední nepřítel, již se naším směrem ženou šiky nepřátel. Ty je zapotřebí odrazit. Při tom si musíme dávat pozor na kvantum granátů i nepřátele, jimž se podařilo prolomit obranu, a vpadávají nám do zad. Máme se tak co ohánět, než přijde nový rozkaz postarat se o tank.

Tank si opatrně obejdeme, abychom se dostali za něj a bezpečně na něj mohli připevnit nálož. I když no slůvko bezpečně je dost zavádějící, jelikož jsme i tak pod palbou z budovy za tankem. V té se nachází poměrně dost nepřátel, takže není úplně nejvhodnější se před výbuchem tanku běžet schovat dovnitř. Mnohem moudřejší je si počkat na posily a s jejich přispěním tuto budovu vyčistit. Tím máme další náročný úkol za sebou a můžeme se soustředit na poslední trojici cílů. Dva z nich jsou kulometná hnízda, na něž nás nasměřovat palbu nutí stejně přímo podmínky na bojišti. Tyto hnízda totiž kryjí zásobovací budovu, nás primární cíl. Ale je čistě na našem uvážení, v jakém pořadí se o tyto cíle postaráme. Můžeme si tak pročistit cestu likvidací jednoho kulometného hnízda, posléze vystřílet patro dané budovy a následně dokončit dílo zkázy.