Gameplay – Call of duty 2 (Repairing the wire)

Jednotka ztratila spojení s velitelstvím, proto jsme vysláni s druhým oddílem opravit telefonní kabel. Ten vede přes několik budov, které při poslední ofenzivně obsadili němci. Naším cílem se tak stává vyčištění všech těchto budov a následné opravení poškozeného spojení. Vyrážíme tedy ulicí kupředu. Zanedlouho nás vítá štěkot kulometu. K překonání volného prostoru do protějšího domu využijeme kouřové clony a pak se již plně vrhneme do likvidace nepřátel. U vchodu do rozvalin domu narážíme na první poškození kabelu. Provizorně jej opravíme a skrz budovu se prostřílíme do následující. V této části mise se stačí držet kabelu, který nás dovede až k polnímu telefonu ve sklepení jednoho domu.

Jeho použitím se dozvíme o potížích spojeneckých vojsk, jimž stěžují život německé tanky. Na bednách vlevo popadneme přísavné miny a razíme tento problém vyřešit. Nejprve však bude zapotřebí zajistit dům, v jehož sklepení se nacházíme. Dostáváme tak prostor se s relativního bezpečí pustit do křížku s nepřátelskými jednotkami na ulici a protějším domě. A jelikož se pod námi pohybuje i tank, tak probrání pěšáků není vůbec od věci. Máme tak více prostoru si vyčíhnout správný okamžik, kdy seskočit na ulici, dostat se do zad tanku a připevnit na něj minu. Poté se urychleně stáhneme do bezpečí a vyčkáme exploze. Jeden kousek vyřazen, dva ještě zbývají.

Vydáme se tedy ulicí ulovit další tank do své sbírky. Ten v ulici vpravo se krátce po našem příchodu stáhne na nedaleké náměstíčko. Zaměříme se tedy na kandidáta číslo dva. K přiblížení nám výtečně poslouží ruiny kavárny, nebo co to bylo. Tou se bez nějakých větších potíží dostaneme za tank a postaráme se o něj. Nyní se vrhneme na posledního obrněnce, kolem nějž se pohybuje poměrně dost pěšáků. Musíme si tedy nejprve udělat trochu prostoru, než vyrazíme připevnit minu a s definitivní platností zlikvidujeme nepřátelský odpor. Zatímco vyčkáváme exploze miny, tak se postaráme o zbytek odporu na náměstíčku, abychom následně vyrazili s ostatními ulicí vstříc dalšímu dobrodružství.