Call of duty 2 – The battle for Hill 400 gameplay

Pohled na množství zraněných provizorně umístěných v bunkru není dvakrát optimistický. Přeci jen se očekává silný nepřátelský tlak, který je zapotřebí odrazit s hrstkou lidí. Než stihne seržant Randall dokončit svou instruktáž, vbíhá do bunkru hlídka s varováním blížícího se útoku. Není na co čekat, vyrazíme z bunkru upotřebit svou sniperku k likvidaci minometů. Při navigaci se ani náhodou neobejdeme bez kompasu, který nám přibližně určí směr pozice minometu. Vizuální dohledání je pak již jen na nás. Naštěstí při výstřelu zůstává za projektilem obláček dýmu, jímž se dá relativně dobře najít svůj cíl. Likvidaci všech minometů nám však komplikuje německá pěchota, kvůli níž není na škodu mít při přesunu přepnuto spíše na samopal.

Po sejmutí obsluhy posledního minometu se přesuneme před bunkr, kde zaujímáme obrannou linii. Než se však pustíme do střetu s nepřítelem, budeme čelit útoku dělostřelectva. Před tím se ukryjeme do bunkru, případně na některé další bezpečné místo vyznačené na kompasu. Odezněním ohlušujících výbuchů přichází hlavní útočná vlna. V odrážení si můžeme vypomoci rozmístěnými kulomety a samozřejmě vlastními silami. Zbraní se kolem válí více, než dost, takže na nedostatek munice si nelze stěžovat. Po chvíli do boje zasáhne i obrněný transportér. Pokud se nám zavčasu podaří svým kulometem sejmout kulometčíka na transportéru, máme o dost snazší život. Avšak i když se nezadaří, není důvod panikařit. Jen akorát budeme muset k transportéru vyrazit bokem, abychom se vyhnuli přímé palbě. Naším cílem je v tuto chvíli zničit všechny tři transportéry připevněním nálože.

Zničením posledního transportéru se opětovně dostáváme pod palbu dělostřelectva. To však již běží odpočet do příchodu posil, takže si můžeme být jistí, že následující vlna bude již poslední. O to razantnější tlak lze očekávat. Nabijeme tedy a razíme odrazit nespočet pěšáků. Ty v tuto chvíli dostávají podporu v podobě tanků Tiger. A jak správně hádáte, je zapotřebí se o ně postarat. Standartní postup je připevnění nálože z boku, ale kdo upřednostňuje bazuku, tak si jí může uzmout u beden se zásobami. U obou variant si je potřeba dávat pozor na neustále dotírající pěšáky znepříjemňující nám přiblížení k tanku. Rozhodně se máme co ohánět, abychom je nepustili k bunkru, než vyprší časový limit. Limit, po němž do bojů zasáhne spojenecké letectvo a definitivně zažene němce na ústup.