Call of duty 2 – Bergstein gameplay

Kóta 400 je důležitým místem německé obrany. Výtečně umístěná dělostřelecká baterie má široký dostřel a způsobuje útočícím spojencům silné ztráty. S tím je zapotřebí něco udělat, proto nadešla chvíle, aby rangeři na toto nepřátelské postavení zaútočili. Než však bude možné vyrazit na výtečně opevněný kopec, je nejprve zapotřebí obsadit Bergstain. Po kratičké instruktáži se vydáváme za seržantem k nedalekému domu, o nějž jak jinak svedeme litý boj. Skrz dům se prostřílíme na ulici vedoucí k dalšímu domu určenému k úklidu. U něj je zapotřebí si dát pozor na nepříjemný kulomet v okně. Není vůbec na škodu využít vrak auta jakožto štítu během přibližování. Po kompletní čistce tohoto domu se přemístíme k dalšímu. U něj panuje relativně čilý ruch nepřátel, takže přichází ke slovu kouřová clona. Té využijeme pro přesun ke garáži, přes níž posléze vyčistíme i zbytek domu. Samozřejmě do něj lze proniknout i vchodovými dveřmi, avšak v nepřehledném oblaku kouře je garáž nejlepší volbou. Následně ještě zamíříme do sousedního domu.

Po jeho zabezpečení si seržant Randall svolává své muže k podání instruktáže o dalším postupu. Do té zasahuje výbuch, co nás na okamžik otupí. Tím se však nesmíme nechat zaskočit a urychleně vyrážíme za seržantem. Ten nás neochvějně vede k dalšímu domu určenému k vyčištění. V okamžiku, kdy jej opouštíme se před zaměřením na další bod na kompasu, nejprve zaměříme na sklepení protější budovy. Z něj vyběhne čtveřice skopčáků, takže je nejprve počastujeme olovem, než zamíříme k budově s nacistickou vlajkou. Po důkladné očistě domu jím proběhneme za seržantem k vedlejšímu stavení. U něj vykopne dveře a protáhneme se jím na prostranství před dalším cílem. A jelikož jsou v tomto domě skopčáci dobře zabarikádováni, využívají spojenci k zaklepání bazuku. Dírou ve stěně pronikneme do domu a po obligátní čistce následujeme své druhy na ulici.

Na té se postaráme o štěkající kulomet, než oběhneme domek k zadnímu vchodu. Jelikož nemáme nejmenší tušení, s čím můžeme za zavřenými dveřmi počítat, přichází od seržanta moudré rozhodnutí použít granáty. Po rozražení dveří tedy nejprve naši spolubojovníci vhodí dovnitř dva granáty. Až poté přichází naše chvíle dorazit přeživší nepřátele. Poté dojdeme k zadním dveřím, které vojín na rozkaz vykopne. Tím se dostáváme k prostranství před kostelem. Hned, co se postaráme o sporadický odpor, připevníme výbušninu k Panzerwerferu. Tím máme téměř hotovo. Již nám jen stačí zlomit odpor v kostele, než na křižovatce vyčkáme příjezdu posil.