Call of duty 2 – Silo gameplay

Po prolomení a udržení pozic na březích Normandie přichází čas zatlačit na nejbližší strategická místa. To je úkol, jenž dostává i naše jednotka v kantonu Beaumont-Hague. Cíl je prostý, vyčistit vesničku od německých sil, do čehož se právě pouštíme. Po krátké instruktáži následujeme seržanta k místu prvního střetu. Kulometčík je již na své pozici, signál, abychom se ke krycí palbě připravili i mi. Pomocí své ostřelovací pušky se prvotně zaměříme na nepřátelské kulomety. Jako další přijdou na řadu přibíhající pěšáci. S maximálním nasazením je posíláme k zemi, aby měl vojín Braeburn prostor otočit kanón směrem k silu. Zničením jeho vršku, kde se ukrýval odstřelovač, máme uvolněn průchod přes pole k okraji vesnice.

Nyní se můžeme vrhnout do čistky domů. Celkem máme na kompasu označených pět strategických bodů, které musíme vyrvat z německých rukou. S nasazením sobě vlastní se přesuneme k prvnímu z nich. Poté, co si zřídíme respekt na ulici, vyčistíme nejprve přízemí domu a posléze nezapomeneme ani na patro. Tímto stylem po statku pokračujeme v domě na rozcestí, domku s reklamami, vyčistíme polní velitelství v panském sídle, stáje a poštu. Čeká nás tak litý boj o každý metr, kdy musíme počítat s větší koncentrací nepřátel. Tomu samozřejmě přizpůsobíme svůj pohyb mezi jednotlivými cíli, přičemž nezapomínáme mít neustále plný zásobník. Přeci jen je k naštvání, když v kritický moment dojde munice.

Při obsazení posledního místa si seržant svolává celou jednotku, aby ji připravil na německý protiútok. A jelikož lze očekávat silný tlak na všech frontách, je zapotřebí využít každičké výhody, co boj v zastavěné oblasti nabízí. Společně s dvojicí kolegů jsme vysláni na vršek sila, abychom s naší sniperkou pokryli celý perimetr. Konkrétně je naším hlavním cílem likvidovat nepřátelské minomety. Bedlivě tedy sledujeme kompas, a jakmile z některé strany přibíhá voják s minometem, tak se o něj hned postaráme. Ono, to až tak akutně být nemusí, ale ani náhodou jim nehodláme dát dostatek času, aby svou palbu stihli zaměřit na silo. Přeci jen hodláme bez újmy dožít příjezdu obrněné kavalérie, která se postará o zbytky odporu. Mi se tak můžeme v klidu přesunout za seržantem a vyslechnout si poděkování za výtečně odvedenou práci.