Gameplay – Call of duty 2 (Demolition)

Křest ohněm v ulicích Stalingradu pokračuje. Cílem naší mise je se připojit ke spojenecké ofenzivě na německé velitelství. V tuto chvíli jsme nějaké tři bloky od ulice Solechnaya, o níž máme tento urputný boj svést. Bez nějakého většího čekání se tedy vydáváme kupředu. Téměř okamžitě v hale domu narážíme na první odpor. S opatrností sobě vlastní se postaráme o několik nácků, čímž přimějeme ostatní k ústupu k protějšímu domu. Při boji je nezbytné pomalu, ale jistě postupovat vpřed, jelikož k pozicím neustále přibíhají další a další nepřátelé. To zlomíme jen jejich dostatečným zatlačením k další obranné pozici. Takže hned po zabezpečení haly začneme tlačit na jednotky na ulici a zaženeme je do protějšího domu. Při tomto postupu využíváme zídek ke krytí, před neutuchající palbou.

Zanedlouho máme pod kontrolou i samotný dům. Nic nám tak nebrání se protáhnout dírou ve zdi do zadní místnosti. V té nás hra upozorní na možnost použít dalekohled k očíhnutí bojiště. Můžeme se tak rozhlédnout před tím, než po schodech seběhneme do sklepení, z něhož vede okop k další pozici. Nakrátko náš postup zákopem zastaví voják táhnoucí zraněného. Ten nás upozorňuje na blížící se nebezpečí v podobě těžké techniky. Na okamžik tak prožíváme nepříjemný pocit, když nám nad hlavou projedou mnohatunové tanky. Třesoucí se země dokáže pořádně nahnat strach. A toho si než skončí den, ještě užijeme. Po projetí tanků dojdeme k domu, v němž jednotky rudé armády zřídiliy obrannou linii. A tu je potřeba za každou cenu udržet.

Zaujmeme svou pozici, na níž dostáváme k dispozici odstřelovací pušku. Pro lepší zacílení můžeme na chvíli zadržet dech (shift), aby se nám tolik netřásli ruce. S vypětím všech sil se nám daří odrazit útočnou vlnu, což nás přivádí k protiútoku. Velitelství je celkem dobře opevněné, takže nesmíme zapomínat využívat prostředí ke krytí. I zde platí stejný model jako dříve. Nemá smysl se snažit ze zálohy vystřílet veškerý odpor, musí se pomalu, zato jistě tlačit dopředu. Až se nám podaří dosáhnout samotné budovy, tak vyčistíme místnost v přízemí. Poté se jdeme hlásit u nadřízeného, jehož najdeme u zamčených dveří do patra.

A to je stav, který se mu ani náhodou nezamlouvá. Zbytek německých sil se zabarikádoval v horních patrech. A snažit se útočit v omezeném a dobře pokrytém prostoru by si vyžádalo spoustu zbytečných obětí. Mnohem efektivnější bude se o ty grázly postarat jinak. Na jeho rozkaz dojdeme k ženistovi pokládajícímu nálož ke sloupu proti schodům do patra. Od něj obdržíme nálože. Ty následně umístíme na tři strategická místa budovy. Tak přesně takhle se na ně musí. Již nám stačí jen doběhnout do bezpečné vzdálenosti a pokochat se pohledem na bortící se stavení.