Call of duty 2 – The Tiger gameplay

Tažení na Caen pokračuje bitvou o St. Louet. Při dobývání tohoto místa nás podporují i tanky Sherman. V jejich doprovodu vejdeme do městečka, což sebou nese první komplikace. Za zátarasem na nás čeká Tiger, jehož pancéřování je pro posádku Shermana až příliš tvrdým oříškem. I přes snahu jej prorazit končí nakonec v plamenech spojenecký tank. Čas na změnu plánu. Společně se zbytkem jednotky se dáme proláklinou ve spadlém plotu vpravo. To nás dovádí před obydlí obsazené německými vojáky. A jak jinak, čistka domu připadá na nás. Vyrazíme tedy vřed a hned po přízemí nezapomeneme zavítat ještě do patra. Jeden dům vyčištěn, ovšem to je pouhý začátek. Při osvobozování St. Louet budeme muset postupovat dům od domu a v každém z nich je potřeba počítat se silným odporem.

Po vyběhnutí z prvního domu zamíříme k uličce za pobořenou zdí, u níž již čekají kolegové. Na konci uličky na nás čeká další stavení zralé na čistku. Tím jsme již téměř u svého prvního cíle. Po opuštění tohoto domu stojíme před radnicí. U té dochází k další potyčce s Tigerem, což nás stojí další tank. Těžká to ztráta, ovšem na bilancování není místo ani čas. Nyní musíme veškerou pozornost upřít na nadcházející útok. Jelikož jde o strategicky významný cíl, odpovídá tomu i počet obránců. Při průniku do budovy je nezbytná opatrnost, jelikož u obou vchodů je opravdu vysoká koncentrace nepřátel.

Po vyčištění budovy se vrátíme k ostatním členům družiny krčících se u plotu radnice. Silnice vlevo je pod neustálou palbou Tigeru, takže nám nezbývá nic jiného, než se vydat doprava. To nás dovádí na dvorek, kde se opětovně utkáváme s větším počtem obránců. Volíme tedy nacvičenou taktiku pozvolného přesunu vpřed, což nás dostává do domku před poštou. K té se v tento okamžik dostávají i naše Shermany, ovšem tak jako jejich druzi, ani oni nemají příliš štěstí s boji s Tigerem. Vyčištění pošty tak zase zůstává zcela na pěchotě. Obsazení pošty je pro nás důležité nejen pro splnění cíle mise, ale i získání přístupu k cestě vedoucí kolem kamenné zdi. Ta nás dovede až k dělu, další položce v seznamu úkolů.

Přímo proti dělu stojí obsazená budova. Ta se v tuto chvíli stává naším dalším terčem. Ne, že by bylo nějak významné ji zabezpečit, ale je výtečnou výchozí pozicí pro útok na kostel. Ten je podobně jako radnice plný nepřátelských sil a kompletní vyčištění si bude žádat spoustu střílení. Tím máme nejnáročnější za sebou. Při dalším přesunu k německému velitelství nás ještě čeká trochu toho boje o každý dům, ale již nic náročného. Poslední zkouškou odhodlání je až velitelství, kde narazíme na větší koncentraci nepřátel. Ale paradoxně není jejich likvidace tak náročná jako v případě radnice a kostela. Zkrátka již jen vyčistíme tuto budovu a můžeme si zase na chvíli oddychnout.