Call of duty 2 – The crossroads gameplay

Cesta ke strategicky důležitému Caenu je bojem o každý metr. Naše jednotka právě dorazila do Anctoville, jež je zapotřebí obsadit, než dorazí spojenecký konvoj. Bez váhání tedy vyrážíme do boje. Hned v úvodu jsme však varování před MG 42 na konci ulice. To nás také zanedlouho vítá sprškou střel. V úkrytu omrkneme situaci, což nám dá prostor zaznamenat polorozpadlý dům vlevo. Tím se můžeme bezpečně protáhnout z boku k nepříjemnému kulometnému hnízdu. Ovšem, než vyrazíme zaútočit, není na škodu nejprve vyčistit dům po naší pravici. Ono je totiž dost nepříjemné, když vojska ukrývající se v něm nám vběhnou do zad. Ale není to podmínkou, klidně se můžeme hned přesunout k ruinám domu a spravit si pořádek u nich. Dalším logickým krokem je vyčištění domu s kulometem.

V tento okamžik na bojiště přijíždí nepřátelský Tiger. Na nás je vyběhnout do patra budovy, kde najdeme ležet protipancéřovou zbraň. S tou se bez nějakého většího problému o Tiger postaráme. Tedy za předpokladu, že jsme již odrazili pěchotu, jenž ho doprovázela. První kvóta je dobita, nic nám tak nebrání v přesunu do další lokace. Nejprve se však setkáme v ruinách domu, přes nějž jsme procházeli se zbytkem jednotky. Na příkaz kapitána Price poté přelezeme zídku do vedlejší ulice. V té jak jinak musíme čelit dalšímu silnému odporu. Aniž by to bylo nutné zdůrazňovat, zamíříme do domu vlevo. Po kompletní čistce uvnitř domu se postaráme i o osazenstvo okopu s kulometem. Vytváříme si tak prostor pro přesun k dalšímu a dalšímu domu.

Po vyčištění této oblasti se přesouváme ulicí nahoru. Při tomto přesunu přichází varování blížícího se obrněného transportéru. Na jeho přítomnost zareagujeme vyhledáním bezpečného úkrytu za zdí domu. Za tou zůstáváme do okamžiku, kdy Price zavelí jednomu vojínovi obrněnec zlikvidovat. To nám otvírá cestu ke křižovatce, kde se utkáme s nepřítelem. Němci se zde shlukli u nedalekého stromu ve snaze prolomit naší obranu. Své snahy však brzy vzdávají a my se můžeme vydat obsadit poslední zónu odporu. Následujeme kapitána k vratům statku. Ve chvíli, kdy Price vrata rozrazí, se spouští kulometná palba z okna v patře budovy. Není tak na škodu se přednostně o tohoto střelce postarat, než vyrazíme vyčistit vnitřek domu.

Po splnění tohoto úkolu jsme ještě vyslání do stájí. Při jejich obsazování můžeme zcela ignorovat obránce ve předu, o ty se s přehledem postará zbytek jednotky. My se nenápadně vydáme zadem k otevřeným dveřím. Tím se vyhneme silné kulometné palbě pokrývající přední část stodoly. Po obligátní čistce přichází rozkaz vyřadit z provozu německou vysílačku. O to se postará několik dobře mířeným kulek či ji můžeme jednoduše vypnout. To je okamžik, kdy se na nás řítí poslední zoufalý pokus o znovuobsazení ztracených pozic. Bez nějakého vyptávání usedneme k MG 42 a kosíme přibíhající vlny nepřátel. Při odražení páté se stodola začíná otřásat pod zásahy děla Tigeru. Nepříjemné to chvíle naštěstí nemají dlouhého trvání. Do boje se zapojují i hoši z RAF a nechávají za sebou jen zkázu. Anctoville je definitivně osvobozené a my se s pocitem úlevy můžeme přemístit k silnici přivítat dorazivší konvoj.