Call of duty 2 – Assault on Matmata gameplay

S každým dalším osvobozeným městem se pozvolna krátí naše vyprahlé saharské dobrodružství. To by snad mohlo skončit již v Matmatě. Podle rozvědky by zde neměl být příliš silný odpor, jenže jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, na kluky z rozvědky nebývá příliš velký spoleh. O tom se během chvíle přesvědčujeme na vlastní kůži. Spanilou jízdu našeho džípu ukončuje ohromná rána. Německý náklaďák nás srazil při zablokování únikové cesty. Jsme odříznuti uprostřed ulice, kde jsme až příliš snadným terčem německých střelců. Máme-li mít šanci přežít, musíme se přesunout ke zdi domu, abychom se vyhnuli křížové palbě. Nejprve se tak postaráme o střelce na protější zídce a až poté zlikvidujeme i ty nad svou hlavou. Nachystanou past se nám podařilo přežít, teď nás čekají tvrdé boje v ulicích města.

Vyrazíme za kapitánem Pricem brankou na náměstí pod silnou kulometnou palbou. Když se do toho zamotá ještě spousta dalších střelců a nepřehledné množství granátů, máme se co ohánět, abychom zůstali naživu. Kvůli již zmíněné kulometné palbě jsme odkázáni se prostřílet ulicí vlevo. A můžeme si být jistí jediným, každý metr budeme muset zaplatit krví svých kamarádů. Sotva se nám podaří získat kontrolu nad tímto palebným stanovištěm, začíná nás vítat palba z protějšího domu. K přikrytí útočících spojenců je využito kouřových granátů, což nám trochu stěžuje postup. Přeci jen v nulové viditelnosti si skopčáka kolikrát všimneme až na poslední chvíli. Aspoň že nám to pomohlo zmást kulometčíky a dostat se jim do boku. Máme za sebou další malý krůček, ovšem ani náhodou nemáme vyhráno.

V dalším postupu ulicí nám zkříží cestu obrněný transportér. V tomto momentu toho příliš nezmůžeme. V rámci možností se přesuneme blíž a vyčkáme až se obrněnec stáhne. To nám dává prostor k přesunu, do nějž promluví náš Crusader. V okamžiku, kdy vtrhne na bojiště, získáváme pro změnu navrch my. Jen kdyby ona výhoda nebyla tak pomíjivá. Nálet německého letectva posílá Crusader do věčných lovišť, čímž dokončení čistky zůstává opět na pěchotě. To jsme však již kousek od svého cíle, nádvoří s protivzdušnou obranou. Ve chvíli, kdy zabezpečíme okolí Flaku, dorazí německé posily na okolní hradby. Dle varování, odkud přibíhají, zaujmeme střeleckou pozici a probereme jejich řady. To je potřeba udělat pořádně, abychom měli volné pole působnosti při likvidaci nalétajících Štuk.