Call of duty 2 – The end of the beginning gameplay

Tlak na německé síly pokračuje. Na korbě náklaďáku se přemísťujeme k dalšímu ohnisku bojů. Město, jehož strategický význam tkví v přístavu se zásobovacími loděmi, je pod silným tlakem spojenců. Avšak stále se nepodařilo prolomit houževnatý odpor. Ten si na vlastní kůži vyzkoušíme hned po příjezdu. Není tak příliš času se rozkoukat. Musíme rychle seskočit z korby, kde jsme snadným cílem nepřátelské palby. Přímo proti nám se nachází kulometné stanoviště, avšak kvůli zátarasům není v našich silách zaútočit přímo. Vyrazíme tedy uličkou vpravo, jenž nás po prolomení obrany dovede do zad kulometčíkům. Oblast máme zajištěnou a můžeme se vydat otevřenými dveřmi do budovy.

Tou jen projdeme na ulici, kde si je zapotřebí dát pozor na nepříjemný kulomet. Krom něj se nám obránci pokusí znepříjemnit život i granátem, ale na to jsme si již zvykli, že naším směrem přilétají poměrně často. Tato ulička nás nakonec přivede k pobřeží, kde dělostřelectvo znepříjemňuje život spojenecké flotile. Postupně se tedy postaráme o osádky všech děl, čímž dáváme prostor námořnictvu se přiblížit na dostřel nábřeží. Avšak, než zahřmí lodní děla, je ještě zapotřebí navést palbu na zásobovací lodě. K tomu je potřeba obsadit budovu správy přístavu. Hlavní brána je pod neustálou palbou kulometu, takže jako mnohem bezpečnější se jeví k průniku použít tu druhou. Ta nás dostává mimo hlavní palebnou linii a tedy nám nabízí dostatek prostoru k vyčištění veškerého odporu.

Potřebnou vysílačku najdeme na balkóně v patře budovy. Odesláním zprávy flotile máme ze seznamu odškrtnuty zásobovací lodě a přesuneme svou pozornost k německému velitelství. Vyrážíme tedy podpořit své spolubojovníky. A jak jinak, napřímo to ani tady nepůjde. Zamíříme proto do boční uličky. Tou se protáhneme ke dveřím do nedaleké budovy. Snaha o jejich vyražení končí pro kolegu tragicky. Po prvních úderech na dveře se zevnitř rozezní palba kulometu. Bezvládné tělo druha nás varuje před nebezpečím číhajícím uvnitř budovy. Opatrně se postaráme o odpor uvnitř a proběhneme budovou. Na konci kraťoučké uličky vyběhneme schody do místnosti naproti velitelství. Z té máme výtečný výhled na dvojici kulometčíků i na střelce na okolních střechách. Přichází tak ke slovu obligátní zabezpečení oblasti, než zamíříme dovnitř velitelství ukořistit důležité dokumenty.

To je chvíle, kdy se zbytek nepřátelských sil snaží opětovně získat své pozice. Tím se však není potřeba nijak zásadně vzrušovat. S dokumenty seskočíme z balkonu zpět na náměstíčko, odkud proběhneme k vedlejší uličce. Při přesunu narazíme na malou skupinku ustupujících němců. Poslední to střet s nepřítelem. Za okamžik na nás již mávají kolegové, abychom se k nim přidali při přesunu na nábřeží. Následujíc své druhy vyběhneme po schodech do domku, z něhož přes pobořený balkón seskočíme k molům. Pohled na kapitána Price slavícího úspěch je jasným důkazem vítězství. Alespoň toho prozatímního, jelikož Rommel se ani zdaleka ještě nevzdal.